| anonim_4396 a întrebat:

Domnisoara de onoare la o nunta trebuie sa fie virgina?
Sau doar asa... domnisoara si gata?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde, nu se mai tine cont de asta dar tu ce esti fata de vrei sa stii?

| Ea12345 a răspuns:

Treaba ei daca mai e sau nu virgina, putin conteaza. De parca mireasa ar mai fi in zilele noastre.

| afrodita3333 a răspuns:

In teorie asa trebuiea dar, acum in timpurile moderne nu se mai tine cont de lucrul asta.Trebuie doar sa nu fie maritata.

| hippiemuslim a răspuns:

Și cine o controlează dacă e virgină sau nu?

| Slavian a răspuns:

Cine o verifica?!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa fie virgina. o controleaza popa in biserica.

| alecx4music a răspuns:

Nu conteaza, stai linistita, poti sa te duci... laughing
Bafta si distractie placuta!

| geop a răspuns:

Mai există domnișoare virgine? Aşa se zice si că mireasa trebuie să intre în biserică virgină, dar ele intră şi însărcinate, că de aia fac nuntă să nu zică lumea că fac copii din flori.

| scrisoarededragoste a răspuns:

Ar cam trebui. Ai grijă!

| gaby5995 a răspuns:

Din cate stiu eu, domnisoara inseamna fata nemaritata si nu cred ca are legatura cu virginitatea.

| marmotavorbareatza a răspuns:

In teorie asa trebuiea dar, acum in timpurile moderne nu se mai tine cont de lucrul asta.Trebuie doar sa nu fie maritata si nici de moravuri usoara. funda?

| CristiAndrei a răspuns:

Mai exista virgine de la 14 ani in sus? nu, nu are nici o legatura, domnisoara este o fata nemaritata nu virgina

| AmaliaApetri a răspuns:

laughing da, da...nuntile nu prea ar mai avea domnisoare de onoare daca s ar merge pe principiul asta.

| Julia92Anna a răspuns:

Si mireasa ar trebui sa fie virgina laughing ce sa mai vorbim de domnisoara de onoare.Nu te lua dupa toate astea. Daca ar fi asa nu s-ar mai face nunti laughing

| DeadTheKid a răspuns:

Nu conteaza.

| DeadTheKid a răspuns:

Nu conteaza daca e virgina sau nu.

| Husac_Vasile_1979 a răspuns:

DA!
Trebuie sa fie virgina si ea si miresa! atentie ca le controleaza popa cu nasul!