| Inoue a întrebat:

Dragă TPU, am si eu o problema destul de gravă. De fiecare dată cand ma cert cu prietenul meu, nu imi pot tine firea si incep să plang.Nu mă sperie nici nu-mi provoacă teamă, dar totusi lacrimile izbucnesc din mine...Nu stiu ce as putea face.De fiecare dată cand ne certăm, eu plec plangand. Pur si simplu nu ma pot stapani.Am incercat sa strang din dinti, sa-mi musc buza, dar nu dă rezultate. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Kylexy a răspuns:

Inoue esti o fire sensibila pui suflet si daca nu vorbesti cu el o sa plangi si mai mult.
Spune-i ca esti o fire sensibila ca iti face rau cand te certi cu el si daca te iubeste cu adevarat te intelege si nu se va mai certa cu tine.Stiu cum e ca cineva sa te raneasca. La multi ani.

8 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Plansul nu e o rusine, e doar o. recunoastere a infrangerii si durerii inabusite. De vina nu esti tu, ci prietenul tau, care ar trebui sa stie ca esti o fire sensibila si ar trebui sa nu te mai supere.Fruntea sus, eu plang si cand vad un copil bolnav.

| Biuka a răspuns:

Incearca sa nu te mai certi cu el. vine anul nou. incercati sa fiti mai buni. sa va stapaniti cand o problema apare pentru a nu ajunge la certuri de genu`. altceva nu stiu ce ai putea face happy. Iar faza cu lacrimile. eu patesc asta cand o persoana draga imi face complimente blushing lasa putin capul in jos si zambeste. mie imi merge love struck. Un an nou fericit si sper sa dispara toate certurile si relele! kiss

| Cami30 a răspuns:

Trecand prin inca o multime de astel de situatii incepi sa te comporti altfel.Firea ta este sensibila si nu te poti schimba prea mult desi ai vrea.Incepi sa plangi cateodata fara rost si nu stii de ce.Nu prea ai ce sa faci decat sa incerci sa te stapanesti cat de cat de fiecare data si sa inveti sa nu mai suferi din oriceblushing

| Rachel a răspuns:

Nu stiu...doar sa te gandesti ca te vei impaca cu el

nu e sfarsitul lumiihappy

sau sa incerci sa ii explici ca tu suferi!

sper ca te-am ajutat

funda?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu, pur si simplu e iubire, il iubesti foarte mult si nu iti place sa va certati.asa sunt si eu, suntem prea sensibile, punem prea repede suflet, ne atasam foarte repede de cineva si nu ne mai putem desprinde. poti vb cu el si spune-i.

| Bliss_2955 a răspuns:

Eu iti sugerez sa nu iti faci griji.Si eu sunt o fire foarte emotiva e de ajuns sa ridici putin tonul la mine ca sa incep sa plang. E mai bine sa plagi decat sa tii in tine, astfel te descarci. Daca ti se intampla doar atunci cand te certi cu prietenul tau inseamna ca tii la el si ca iti e teama ca nu o sa va mai impacati, poate. Cea mai buna metoda ar fi sa nu va mai certati laughing Sau incearca ca dupa fiecare cearta sa gasesti alternative pentru a te relaxa, asculta muzica, pe mine asta ma calmeaza, sau deseneaza, sau pur si simplu du-te intr-un parc si asteapta pana iti trece.Eu iti sugerez sa plangi ca sa te calmezi dar totusi nu exagera, pana la urma e doar un baiat si oricat de mult l-ai iubi nu trebuie sa suferi atat de mult dupa el. Sper ca te-am ajutat.

| duby a răspuns:

# asta pentru ca il iubesti :*
stiu si eu cum este crede`ma laughing
in primul rand incearca sa eviti certurile intre voi. spune`i ce simti pentru el si incercati amandoi sa ajungeti la un acord sa nu va mai certati pentru ca asta va dauna relatiei voastre crede`ma.
asta nu este o problema grava ca plangi.
stii bine ca atunci cand plangi te descarci
asadar` stai linistita! sper sa va rezolvati problemele :*

| larysa_8664 a răspuns:

Esti o fire sensibila si pui suflet la orice si eu sunt la fel. spune-i ca tu esti o fire mai sensibila si sa nu te mai supere sunt sigura ca el te va intelege.bafta!