| AbeautifulMind a întrebat:

Funda! Ce ati alege si de ce? happy

Sa va petreceti o parte buna din viata alaturi de persoana iubita pe o insula pustie si sa supravietuiti impreuna, departe de lumea moderna...

sau

Sa va petreceti o parte buna din viata alaturi de o persoana pentru care nu simititi nimic, dar sa traiti in lux?

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Insula pustie bate si mama luxului.

| RAY a răspuns:

Decat cu o ipocrita mai bine singur pe o insula pustie, poate una pe post sa imi satisfac nevoiile atat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa fim realisti... in prima parte mori dupa cateva luni, ori de foame, ori de sete, ori din probleme medicale

| KodrutZ a răspuns (pentru suntserios):

. sau TE ADAPTEZI. Nu ar fi primul caz de supravietuire "miraculoasa" si totul pleaca de la mentalitate.

| suntserios a răspuns (pentru KodrutZ):

Mentalitatea sa te ajute cand te apuca apendicita pe o insula pustie

| KodrutZ a răspuns (pentru suntserios):

Apendicita nu e musai sa dea in peritonita. Exista antibiotice naturale. Si daca pleci cu ideea "vai, o sa fac aia" e clar.
http://news.health.com/......tibiotics/

| J0B0MAT a răspuns:

A doua varianta. Pentru ca nu asa vrea sa traiesc izolata de familie si de rude, cunoscuti si sa nu pot sa ma bucur de micile placeri ale vietii.Si in plus, daca as trai in lux, as putea sa merg din cand in cand si pe insule.

| LePotato a răspuns:

Prima varianta.

De ce as sta cu o persoana pentru care nu simt nimic?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știi ceva!

As prefera sa trăiesc o luna pe o insula pustie alături de persoana iubita (o luna timp în care construiesc o barca pentru evadare) și după as trai tot restul vieții lângă ea.

| Ragnarøk a răspuns:

Sau de ce sa nu traiesti cu persoana iubita izolat de toate aspectele modernitatii care nu te-ncanta(nu neaparat in primitivitate)? De ce n-ar fi asta o posibilitate?

| anamia1998 a răspuns:

2 dar singura, faraa nimeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeni