| maryana5 a întrebat:

Dragilor, daca ati fi in situatia sa alegeti dintre ce va spune inima sau mintea; ce ati alege in cazul in care ar trebui sa va duceti la mare cu cel mai bun prieten al vostru, dar cu el sa fie si dusmanul vostru?

Inima iti spune sa te duci. Mintea spune nu.
In joc ti-e pusa demnitatea...

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Cu tot respectul cuvenit voua, celor "de maine", as alege cu ratiunea. Ea e cea care trebuie sa primeze caci de multe ori cedam din cauza sentimentelor gresind, dar din pacate atunci, nu mai putem face nimic ...Cu Ratiunea draga mea. Daca te Respecti si te Iubesti, atunci trebuie sa ai grija de Tine, iar Tu sa fii cea care primeaza in mintea si inima ta. Apoi eu aleg pe mama si tata ce ti-au dat viata sau te-au crescut; La urma are un loc special "Alesul" care ma merita. Te rog sa fii mai selectiva cu prietenii ce ii ai si acorda-le numai unora Credibilitatea. Aceia care te inseala, care te folosesc si apoi uita de tine, sunt oameni marunti si nu au ce cauta in viata ta, punct. Scuza-ma daca sunt mai dura dar e pentru binele tau, te imbratizez, Lucien.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu m-as duce deoarece nu doresc sa am o bataie cu dusmanul meu, i-as spune amicului ori merge cu mine si fara ala ori se duce cu el si gata.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @maryana5! Părerea mea este că prietenenia primează în această situație. Cu puțină diplomație cred că vei rezolva și problema ta pentru a avea o vacanță alături de prietenul del mai bun.
O zi cu zâmbet să ai și gânduri limpezi!

| Alexaa_4438 a răspuns:

Eu personal sa fiu in locul tau nu m-as duce si i-as spune si prietenului meu cel mai bun sa rareasca prietenia cu dusmanul.Asta as face eu big grin

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Pff...adica dusmanul e o fata?

| enverhoxha a răspuns:

Dacă prietenul tău cel mai bun e prieten cu duşmanul tău, cum sunt prietenii tăi mai puţin buni?

| Irinushh a răspuns:

Eu m-as duce ca sa nu par o lasain fata dusmanului

| Missdaydreaming a răspuns:

Pai. eu m-as duce gandindu-ma ca daca prietenul meu mi-a cerut-o a facut-o pentru ca vrea sa ne simtim bine impreuna. si daca e si dusmanul... nu poate fi chiar asa rau, n-o sa va intepati un sejur intreg, o sa va treaca si o sa fie o vacanta betonwinking

| thelordoftime a răspuns:

Eu daca am probleme cu dusmanul il enervez pana ma lasa in pace sau pana vrea sa plece

| VaD a răspuns:

Eu nu cred ca ti e pusa in joc demnitatea. Poate,mai bine, iti e pus in joc ''curajul'', sa spun asa.Nu trebuie sa te retragi din fata "inamicului tau".In orice situatie trebuie sa ti infrangi temerile, chiar daca in acest caz e vorba despre dusmanul tau.Ai face doua lucruri in avantajul tau ducandu te la mare: ti ai multumi si prietenul, ai da si semnalul capacitatatii, posibilitatii tale de a acționa, de a realiza ceva.Acest lucru iti poate fortifica personalitatea, iti poate mari si increderea de sine. Sper ca ai inteles ca inima la un momentdat se "confunda" cu creierul, formand un intreg.Succes in alegerea ta!

| ReX391 a răspuns:

Depinde de inima ta
Io as zice sa nu te duci
O suna tentant dar n-are rost
Oricum baftawinking