| Smurf a întrebat:

Dupa o lunga absenta, va mai deranjez si eu cu o poveste happy. Se fac aproape 3 ani de cand sunt cu prietenul meu si am mai povestit eu intr-o intrebare anterioara cum a inceput sa se poarte cam naspa cu mine(locuim impreuna). Acum problema e ca dupa ce m-a ignorat atat si m-a facut sa cred ca nu ii mai pasa de mine, eu m-am indragostit de altu` si am inceput sa vorbesc(virtual)cu altii. Cel pe care il plac foarte mult se cunoaste oarecum cu acest iubit al meu deci nu pot sa vb prea mult cu el.Am vorbit doar de cateva ori pe facebook si uneori am jucat poker impreuna. Apropo e marocan el.Mai vb tot cu un marocan care e in anul 1 (eu sunt anul 4). M-a vrajit el un pic si eu l-am crezut, am aflat cand i-am cerut parola de la facebook si am vazut ca le zicea la toate te iubesc si tot ce imi mai zicea mie.Am acceptat sa ne intalnim o data si doar am vorbit, m-am certat eu cu el adica.am tipat si am facut in toate felurile ca m-a mintit.Am vazut cu ochii mei mesajele de pe facebook si el nega si mintea in continuare ca nu el a scrislaughing. Si-a rupt cartela din telefon, a vrut sa imi dea inelul pe care cica i l-ar fi dat maica-sa dar nu l-am luat evident. Teatru ieftin.Ca sa aflu apoi ca nici macar nu are 20 de ani cum zicea, doar 18.Eu am aproape 23. O sa ne intalnim maine sa ii explic ca trebuie sa ramanem prieteni(desi nu a fost nimic intre noi, doar vrajeala pe facebook), dar problema e ca m-am atasat de el si ma simt un pic geloasa. O alta problema ar fi ca mi-e frica sa nu spuna altora ca ne-am intalnit si sa afle prietenul meu(cu care ma leaga doar faptul sa stam impreuna, nu facem mai nimic in rest dar el considera ca noi avem o relatie). Ce sa fac cu baiatul asta? Dar cu celalalt pe care cred ca il iubesc?(o sa revin intr-o alta intrebare cu detalii despre el ca acum am scris prea mult).

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mai fato! Cel cu care locuiesti, cred ca plateste el chiria si celelalte? Ca asa nu vad motivul care sa te tina legata de el! Daca nu e asa mutate in alta parte singura si vezi-ti de viata, fii libera si independenta.iar cu celalalt nu conteaza rasa si religia.Cel mai mult conteaza ce te minte.Nici varsta n-ar fi exagerata, numai ca la 18 ani nu e copt la minte, si dupa ce ti-o pune o perioada, se satura si fuge dupa alta! cauta alceva care te merita! Sa Fii Iubita!

| sabin89 a răspuns:

Nu e bine. De ce cu marocani? Alta limba, alta cultura...Mai ales ca ala zici ca e si cu vreo cinci ani mai tanar...si flusturatec. Gandeste-te sa fie roman. E incomparabil mai bine. Asta care te ignora, ignora-l si tu. Cauta altul, dar roman. Si nu pe facebook sau minuni de-aste virtuale. Face to face, conform cu traditia. Fa cum iti zic si o sa-mi multumesti candva.

| Vasybulan a răspuns:

Cel mai bun sfat. Lasa-i pe aia, muta-te singura si fa-ti de cap. Sunt multi alti baieti(marocani, romani, italieni s.a.m.d) cu chef de aventura si/sau relatii. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o vorba din batrini:cine alearga dupa multi iepuri, nu prinde nici unul.Instabilitatea ta, multe probleme iti va crea.Stai de vorba cu tine,stabilizeaza-ti gindurile si hotaraste cu cine mergi mai departe, altfel, risti prea mult.Mult noroc si liniste in suflet.

| RetardedRacoons a răspuns:

Ma da tu sari din lac in put asa, mai intai te-ai cuplat cu un taranete care te ameninta cu bataia apoi te dai la marocani? Nu serios dar tu chiar cauti sa-ti distrugi orice speranta la o viata fericita? Mi-e mila de tine, sincer mi-e mila dar parca o cauti cu lumanarea si tu.

| Doru_Andrei_Ciobanu_1987 a răspuns:

Eu cred ca inainte te-ai uitat la scula lui si cand ai vazut ca nu este ca aia din povesti l-ai lasat in pace nu-i asa?laughing