| anonim_4396 a întrebat:

E corect religios sa fiu într-o relație cu vărul cumnatului?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este corect, sunteti doar rude indepartate prin alianta, respectiv rude de gradul VII.

| Andreeush a răspuns:

Daca nu aveti legaturi de sange atunci puteti fi impreuna.

| Hammurabi a răspuns:

Nu e rudă de sânge cu tine, nu ai nici o restricţie.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Pe alt cineva nu ai gasit decat pe vărul cumnatului serios acum, du-te si cauta ca lumea e plina de baieti.

| elcosmin a răspuns:

Daca e ruda prin alianta da, daca e de sange pana la gradul 3 sau 4, nu

| eugeniu2020 a răspuns:

Nu e corect! sunteti rude, nu conteaza cat de indepartate, totusi sunteti rude!

| denisaroman55555 a răspuns:

E ruda cu tine? (la sange?) ATUNCI DACA NU E : e din familie? DA! AT. nu nu poti! FUNDA?