| Betty18 a întrebat:

E gresit sa cred despre o prietena de-a mea ca e cam usuratica? Ma simt aiurea...asta inseamna ca nu ii sunt prietena? Nu o critic si nu imi afecteaza relatia de prietenie...ea este o foarte buna prietena.

P.S Nu ma luati cu sfaturi gen:,, vorbeste cu ea si spune-i ca nu ti se pare ok cum actioneaza". Alta e intrebarea mea!

Răspuns Câştigător
| xCrinax a răspuns:

Normal ca nu este gresit. Este chiar bine sa observi lucrurile astea, inseamna ca esti o fata inteligenta. Nu inseamna ca nu ii esti prietena, ci doar ca esti o fire obiectiva si cu principii. Daca nu vrei s-o schimbi, las-o in pace, o sa fie cum vrea ea, e treaba ei. Daca vrei sa ii deschizi ochii, ia-o mai pe ocolite ca sa nu fie jignita. Toate cele bune!

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

„E gresit sa cred despre o prietena de-a mea ca e cam usuratica?" - Nu e greșit. Dar nu din motivele ilustrate de JustMM, ci pentru simplul fapt că e dreptul tău să crezi orice despre oricine.

„Ma simt aiurea...asta inseamna ca nu ii sunt prietena?" - Sincer, cam da. În sensul că e dreptul tău să crezi că e ușuratică dar în mod normal n-ar trebui să te simți în niciun fel de chestia asta - e viața ei și treaba ei ce face cu chestia asta. Poate te roade vreun fel de invidie, mai știi?

„Nu o critic si nu imi afecteaza relatia de prietenie...ea este o foarte buna prietena." - Dacă-i așa, atunci care-i întrebarea?

Salam alekum.

| neutrino a răspuns:

Prietenul la nevoie se cunoaste.

| LeonardoDiCapra a răspuns:

Păi eu cred că este ok atâta timp cât îţi păstrezi părerile pentru tine.
Totuşi o prietenă adevărată i-ar spune adevărul indiferent de circumstanţe şi de cât ar putea durea.
Ştiu că nu accepţi sfaturi de genu"vorbeste cu ea si spune-i ca nu ti se pare ok cum actioneaza" dar ştim cu toţii că acesta ar fi cel mai bun sfat!

Succes!
şi...By3! happy

| BeautifulMind a răspuns:

Nu este deloc gresit cum o vezi tu, si daca i-ai supune, inseamna ca esti o prietena sincera. sau daca nu vrei sa ii spui ajut-o prin ai da sfaturi in legatura cu tinuta sau cu machiajul, cum sa fie mai frumusica!

| loredanadanila a răspuns:

Nu e nimic rau in asta. Daca asa crezi despre ea, asta e. Nici nu trebuie sa ascunzi asta de ea. Pana la urma tu ai niste principii pe care ea nu le are. E ok sa nu aveti mereu aceeasi parere.