| Dennyutzza a întrebat:

Buna tuturor.Am o problema:imi place de un baiat.Suntem prieteni de un an si imi placea din ce in ce mai mult de el.Acum el a terminat a XII-a si merge la facultate in alt oras. Distanta nu e mare si asta nu ar fi un impediment(cred eu) insa el are o prietena si eu nu sunt genul care sa bage venin intr-o relatie...Imi place foarte mult de acel baiat insa el nu stie.Acum sunt indragostita de el pana peste cap:nu ma mai pot concentra la nimic, gandul imi zboara mereu la el(prietenele mele zic ca parca sunt in transa), noaptea visez cu el si tot ce e in jurul meu ma duce cu gandul la el.Nu stiu ce sa fac.Ma tem ca daca i-as spune as strica relatia de prietenie ce o avem si mi-e frica sa nu il fac nefericit... Dar nu stiu daca sa-i spun ce simt sau nu.Si daca i-as spune nu stiu cum.Va rog dati-mi sfaturi! vot+fundita

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Poti sa i spui ce simti dar nu te baga peste relatia lui,ca sa nu ti reproseze mai tarziu ca iai stricat relatia, cine stie poate pana la urma o sa fiti impreuna, niciodata nu i tarziu