| madelf a întrebat:

E la clasa cealalta un tip(foarte bun)si mi-ar placea sa ma invite la banchet, numai ca...de cand sunt eu in scoala in care ma aflu, nu am vorbit deloc cu el.Doar el mi-a luat apararea iarna trecuta cand veneau toti baietii(de la ambele clase)sa ia fetele la mozol8-) si cand se indreptau baietii spre mine face el: lasati-o pe ea mai...ehh,ala a fost singurul contact cu ellaughingsi ni clasa a6-a niste colege de ale lui m-au intrebat daca-l plac, dar atunci nu-mi placea.
Asa, acum nu stiu ce sa facsaddin cate am auzit el nu a invitat nici o fata la banchet, si chiar as vrea sa merg cu el, dar daca nu ma cunoaste nu stiu cum o sa primeasca veste asta.Am rugat o colega care face germana cu el sa-l intrebe daca merge cu cineva, si daca nu sa-i dea id-ul meu, dar nu l-a prins niciodata singur ca sa vorbeasca cu el
Ce sa faaac?sad

6 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Du-te, prezinta-te si spune-i direct "hei, ma gandeam daca nu mergi cu cineva la banchet, poate vrei sa mergem impreuna"
v-a aprecia curajul tau. Dar te sfatuiesc sa te grabesti ca daca e asa 'bun' poate ti-o ia alta inainte...Bafta!

| irina20 a răspuns:

Fii foarte relaxata, chiar daca colegii tai te vor tachina, vor rade cu lacrimi, poarta-te ca si cum nu i-ai auzi. Fa-ti curaj doar 5 minute pana accepta sa mearga cu tine. Iar daca se intampla sa refuze, nu te ingrijora, e posibil sa-i fi promis altei fete.In cazul in care-l vei invita deja i-ai atras atentia, se v-a gandi la tine si te v-a analiza...Succes!

| madelf explică:

Problema e ca imi e foarte rusine, iar daca ma vede cineva ca vorbesc cu el o sa inceapa cu tachinarile si o sa iasa foarte urat:-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti curaj si vb cu el si o sa vezi daca o sa te invite

| radu a răspuns:

Pai poti sal intrebi daca merge cu cineva la banchet. apoi sal intrebi daca s-a gandit la cineva eventual sai spui si tu dupa ca nici tu nu sti cu cine sa mergi sa para cat mai vizibil ca vrei sa mergi cu el apoi mai vorbeste pe mess cu el daca nu-ti da un raspuns pe loc tongue cateodata baietii nu reactioneaza pe moment la situatii de genul acesta happy

| gabigabi1 a răspuns:

Fate intr-o zi sa se uite toti la u si du-te si sp daca are 1 min la dispozitie sai sp ceva si ii sp cati place de el