| minnie91 a întrebat:

E normal sa fii atașata de o persoana? big grin

21 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Da,e normal, de aceea suntem oameni.

| RAY a răspuns:

E normal sa iubim da

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este normal sa fii atasata de mama sau tata pana la o anumita varsta a adolescentei, cand incepi sa te dezvolti si mental si capeti personalitate.

| Mayar a răspuns:

Pentru o persoana care nu e psihopata, da, este normal happy

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Tu nu esti atasata de parinti, de prieteni, de rude?

| Speed99 a răspuns:

Nu, toata lumea ar trebui sa fie rece unul cu altul. What's the point anyway? *sarcasm intensifies*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde,in genul ala ca te-ai indragostit de o persoana de acelasi sex, nu este normal.
Dar in genul ala ca nu simti ura pentru acea persoana, ci doar ca tii la ea pentru ca ti-e draga, da

| minnie91 explică (pentru anonim_4396):

Nu-i dragoste, pur si simplu atașament

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parazitii artropozi fac asta, oamenii nu.

Răspuns utilizator avertizat
| AnonimFaraPereche a răspuns:

E foarte normal.

| minnie91 explică (pentru AnonimFaraPereche):

Persoana ii de același gen cu mine

| AutumnDay a răspuns (pentru minnie91):

Bineinteles, atasamentul e altceva fata de a fi indragostit sau a iubi pe cineva. Cred ca in primul rand, e necesar sa vezi diferenta dintre cele de mai sus. Atasat poti fi si de o jucarie, de un animal, de o paturica, etc.

| AnonimFaraPereche a răspuns (pentru minnie91):

Pai de ce nu ai spus si acest detaliu? In ziua de azi nu e foarte iesit din comun (cel putin pentru mine). Insa explica si tu mai multe detalii, in ce fel esti atras de acea persoana?

| minnie91 explică (pentru AnonimFaraPereche):

Imi place cum vb, imi este un bun exemplu, buna sfatuitoare, ma ocaraste, ma sfatuieste, ma dezmiarda))

| AnonimFaraPereche a răspuns (pentru minnie91):

Sa inteleg ca e fată? Poate iti place de ea ca si persoana, nu ca ai vrea ceva mai mult in sensul relatiilor intime.

| Anonimus345642235 a răspuns:

Dacă ești atașat de o persoana de același sex în sensul ca o placi, nu este normal și dacă nu reușești sa scapi de asta ar trebui sa consulți un specialist. Dar dacă sunteți bff sau ceva e normal sa fiți atașați ului de altul, intru-n sens frățesc ca sa zic asa.

| minnie91 explică (pentru Anonimus345642235):

Nu e dragoste
Eu ma atașez ft repede de persoane

| Anonimus345642235 a răspuns (pentru minnie91):

Atunci e okay laughing și de mama ta ești atașata toți suntem atașați dr persoane, lucruri etc

| abyAlberto a răspuns:

Este normal sa fi atasat de o persoana mai ales daca este îndragita de tine, daca nici macar nu o cunosti este foarte ciudat