| Sportacus123 a întrebat:

Este adevărat că chiar și relațiile de prietenie sunt bazate pe interes în ziua de astăzi?
Am pus niște întrebări pe TPU legate de dorința mea de a face sex cu o fată și mi s-a zis că dacă nu sunt nu știu cum nu am șanse. Păi, ce-s atâtea condiții? Eu vreau să fac sex, tu vrei să faci sex, hai să rupem patul.
Eu zic că nu mai sunt relațiile(de orice fel) cum erau pe vremea părinților noștri. Mai bine rămânem singuri, cel mai bine.

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Mereu totul a fost un interes dintotdeauna - sentimente, companie plăcută, interese materiale, etc. e ceva normal. Sexul dă-l încolo, poți trăi și fără el.

| Hyperion7 a răspuns (pentru mont):

Nu poți, ai nevoie sa calmezi hormonii, fie prin autosatisfacere, fie prin sex happy

13 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pe vreamea parintilor nu peste tot era "hai, hai"...cum de altfel nici acum.
Dacă vrei doar sex cauta personal în viata reala nu întreba pe forum, ca aici nu cred ca vrea cineva sa se culce cu altcineva fără măcar sa îl vadă cum arata sau ceva.

| gabicoo a răspuns:

Parcă ziceai că mama ta are o prietenă - o bunăciune de 60 de ani - cu care veți merge la mare. Ăsta este șansa ta. Trollule.

| Hyperion7 a răspuns:

Cum zice colegul,pari sa te contrazici singur.
Pe de-o parte susții că sexul este ceva scârbos, respectiv că ai vrea sa rupi patul fără obligații.
Sexul in sine este o nevoie fiziologică și oricât de tentant ai fi sa faci sex fara obligații,in viața asta totul are un preț, de aici acest "interes".
Nu poți face sex cu femei de moravuri ușoare pe gratis, cum nici nu poți face o familie cu o femeie doar făcând sex cu ea, nu așa funcționează lucrurile.
In plus, sexul in sine este ceva opțional, nici pe departe ceva fundamental.Adica sunt cupluri care nu mai fac de mult timp sex și încă sunt împreună (Chiar daca se înșeală).
Ideea e asta,toți avem un interes,fata să aibă un loc sigur, plăcut unde sa facă sex,pe cineva cu care sa facă sex,pe cineva în care are încredere etc,iar bărbatul are nevoie sa își manifeste sexualitatea,sa fie apreciat,sa fie fericit,sa fie satisfăcute,e un schimb pe schimb!

Singura relație care nu implica interes este penisul tău-mana ta laughing
Pe ea o ai oricând,nu îți cere nimic și o poți folosi oricândrolling on the floor

Unele vor bani,altele vor să fie iubite,altele vor siguranță,in timp ce bărbații vor nopți de neuitat,romantism, plăcere.
E un interes comun și implică ambii parteneri, nu numai unul din ei.
Sa îți mai zic un lucru legat de "trebuie sa fii nu stiu cum sa faci sex" pai da. Femeile și bărbații au și ei atracție sexuală, daca tu ești mic și gras, nearanjat, nu ai bani nici sa treci strada și mai ești și obsedat sexual, fug femeile de n ai văzut.In schimb,daca ești frumușel și ai vise mari, chiar daca nu ai bani,ai șanse să o atragi pe fata respectiva, pentru că ele nu vor neapărat să ai bani in acel moment,ci vor siguranța zilei de mâine,vor un om care sa aibă putere de orice fel.
La bărbați daca nu ai sânii nu știu cum, daca nu ai parul vopsit intr-o anumită culoare sau nu ești interesată de el, cel mai sigur va simți asta și va pleca, dar daca fata respectiva îl iubește pentru ce e, se simte apreciat, se simte înțeles etc automat că lucrurile vor fi altfel.

ÎNȚELES?big grin

| LordCristobal a răspuns:

Da,din pacate multe prietenii sunt bazate pe interes. Unii prieteni te storc de bani iar alti te folosesc ca pansament emotional fara sa te ajute cand ai nevoie de ei.
Cu fetele e mai multa discutie.
Cu fetele nu poti sa te comporti cum ai zis tu mai sus trebuie sa le dai pe spate cu o vrajeala placuta ca pana la urma au si ele mandria lor, nu pot face sex cu oricine.
Si ai mare drept cand ai zis ca relatiile nu mai sunt ca pe vreme parintilor nostri.Inanite,din cauza saraciei cauzate de comunism oamenii erau mai uniti si se creeau multe relatii.Dar acum cum unu are bani cum are multe figuri, la unii nici nu poti sa stai de vorba cu ei la ce fite si figuri au.

| carevaescu a răspuns:

Pai, nu vezi contradictia in ceea ce zici? Si tu de altfel vrei sa folosești acea persoană drept obiect sexual...
Nu înțeleg de unde vine preconceptia ca odinioară era ok sa zici "vreau sa fac sex fara conditii, hai sa rupem patul".
Cel mai bine ai inceta din a-ti masca perversiunea cu lamente morale, si ai trata fiecare persoană cu respectul cuvenit unui om cu minte, inima, suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Băi e prea de tot ce se întâmplă pe aicia în ultima vreme...

Numai întrebări de sex de sex nu mai știu cum animalic altul nu știu ce fantezii are cu familia lui cu sora cu măsa sa ajung grav rău de tot...Vați îmbolnăvit grav... Eu chiar rămân pur și simplu fără nicio explicație de multe ori când văd atâția "oamenii" numai fu*taie și disperați de femei și bărbați ce dracu aveți mă cei cu disperare asta de sex sex sex numai fu*tăi vreți non stop numai plăceri carnale care mai de care condimentate și instincte bolnave animalice ce dracu aveți mă!

Unde vă este rațiunea? Unde unde va este conștința? Voi nu știți cei ăla cortex frontal? De sănătate nici nu se pune problema le știți pe toate...

Zic frate ca tot omul sa intru și eu sa dau un răspuns da de un frate toți pe fu*taie pe instincte animalice când vezi așa întrebări de te ia nervi și îți vine să dai telefonul de pământ

| Paul754880338 a răspuns:

Interesant punctul tău de vedere. Știi cum vad eu lucrurile? Ca pe o piață libera în care prețul este reglat de cerere și oferta. Cu cât mai mare disperarea după sex a masculilor, cu atât mai mare coada la ușa unei femei, ca să zic asa, și deci mai mare prețul, adică condițiile și fițele. Puțin mai multa demnitate și decenta masculina, dacă am înceta ca masculi sa ne închinăm la zona pubiana a femeii înainte chiar de a-i ști numele sau culoarea ochilor, ar rezolva situația de care ești tu și nu numai tu, nemulțumit acum.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Paul754880338):

Bine punctat

| Paul754880338 a răspuns (pentru Hyperion7):

Mulți știu asta, inclusiv femeile sunt scârbite, unele dintre ele de cățeluși salvând, dar și mai mulți așteaptă ca aceasta schimbare sa vina de la ceilalți și ei doar sa beneficieze de normalitatea instaurata.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Paul754880338):

De aceea cel mai important e sa ai o conexiune emoțională,decât una sexuală,cel puțin din prima.
Mulți merg pe premisa că "bă, sa fac sex fara obligații", da, dar oare se simte la fel sexul când ambii parteneri au de câștigat?
Probabil că nu.
Mă întreb, oare când vom avea și noi normalitatea in cupluri? Deocamdată suntem între 2 extreme, femeia materialistă și bărbatul obsedat sexual.

| ALM2000RO a răspuns:

E 100% adevărat și sunt întru totul de acord cu tine. Iar singurătatea e cea mai faină, liniștea e o binecuvântare, să știi. happy

| vodami92 a răspuns:

laughing ii zici spui unei fete! i-a de aicilaughing