| publicname a întrebat:

Este adevarat ca un secret nu mai este secrt daca l-ai spus la doua persoane, cum ca una din ele sigur spune mai departe? Ce credeti?

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Depinde de persoane. Trebuie sa cunosti persoana careia ii spui. Eu am persoane in care stiu ca pot avea incredere. Stiu sa citesc lumea si imi dau seama care sunt cei in care pot avea incredere.

| Bacemi a răspuns:

Depinde de persoane. Trebuie sa cunosti persoana careia ii spui. Eu am persoane in care stiu ca pot avea incredere. Stiu sa citesc lumea si imi dau seama care sunt cei in care pot avea incredere.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Este foarte adevarat. Trebuie sa impartasesti doar acele secrete care vrei tu sa se afle. Aici intervine arta manipularii. Trebuie sa fim noi cu cinci minute mai destepti decat ceilalti. Lumea de azi este prea murdara. Eu nu as avea incredere.

| Razvan a răspuns:

Secret e doar ce stie mintea ta. Daca ii mai zici si alcuiva se duce vestea mai ceva ca la Posta Romanawinking

| EUSIATIT a răspuns:

Secret= tu. si numai tu...

regis
| regis a răspuns:

Nu este adevarat. Un secret nu mai este secret din momentul in care l-ai spus PRIMEI persoane.

| danbnz a răspuns:

"Secret secret, dar sa-l stie toata lumea..." zise Caragiale, hehehe, glumesc... Toti avem secrete, dar daca le impartasesti cuiva, adio conceptul de secret, asta e si ideea de secret, tii numai pentru tine.

| Casiana a răspuns:

Ba dano talking...Eu zic ca inca este secret, cat timp cele 2 nu spun mai departe, de aici si ideea de a impartasi un secret.Acum daca cealalta spune mai departe, atunci numai e secret, ci devine barfa, sau un secret comun, toti vor vorbi despre el in afara de tinelaughing. Asa ca don't tell anyone:Shhht, decat sa zici cui nu merita mai bine tine secretul doar pentru tine! O zi buna!

| LoveMusic a răspuns:

Sincer, in ziua de azi nu mai poti avea incredere in toti prietenii.In adevaratul sens al cuvantului, un secret este doar cand il ti pentru tine. Daca spui cuiva, si celalalt spune la altcineva, deja clar, e o barfa.Eu am incredere foarte mare in mama big grin Pentru ca mi`s-a intamplat sa spun unei prietene un secret, si a doua zi a aflat toata clasa.Deci,de atunci nu mai am incredere in acea prietena. happy

| lololololol a răspuns:

Un secret il pastrezi doar pentru tine, ai inteles? Nu mai poti avea in nimeni incredere azi.

| sorin a răspuns:

Secretul poate fi de grup sau de persoana, in cazul tau de persoana si daca il spui altcuiva numai este secret

| ♥•♂♀♪¶§↑↓→←∟↔▲▼♣♠ a răspuns:

Daca una a spus si la ceilalti laughing chiar nu mai este secret asa ca daca a aflat doar cativa spune-le tu la totilaughing... oricum au aflat unii dintre ei. dar atata timp cat tu ai incredere in acele 2 fete se poate numi secret. dar eu spun ca in ziua de azi nu trebuie sa ai incredere in nimeni

| Sniper a răspuns:

Un secret poate fi impartasit si cu un/o pireten/a. Dar in mare parte, da. Un secret nu mai este secret, daca este spus altcuiva.

| lolipop_7294 a răspuns:

Cred ca depinde de ce persoane e vorba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Secretul nu trebuie impartasit altcuiva, decat in clipa mortii.atunci esti sigur ca nul stie decat o persoana. da nu mai poti fi sigur dupa aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-ar fi secretele fara curiozitatea mai agresiva, mai plangacioasa, mai sfredelitoare sau mai jucausa a oamenilor?
Comunicarea nu necesita neapărat dezvăluirea de secrete, ci impărtăşirea acelor informaţii care sunt necesare. Importante sunt formularea mesajului, găsirea unui moment propice pentru a enunţa mesajul şi claritatea acestuia.Acelasi secret poate fi perceput diferit, in funcţie de starea de spirit, ceea ce-i amuzant, pana la urma.
Mie imi plac maxim secretele din reviste, dezvaluite "la toata lumea-decat", de genul:mici secrete pentru mari senzatii.
Dar, ce mare diferenta intre secrete si taine!