| Bacemi a întrebat:

Este pe TPU vreun psiholog sau o persoana destul de inzestrata pe latura asta, care ar putea sa ma asculte si sa ma sfatuiasca intr-o problema? Daca da, astept un raspuns si va contactez in privat.

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Eu nu sunt psiholog dar am o mare experienta de viata si prin profilul meseriei mele de jurist, am fost nevoita sa cunosc oamenii si sa pot comunica cu ei, gasind solutii la problemele ce se iveau. Daca ai incredere in sfatul meu, iti stau la dispozitie si trimite-mi un mesaj privat pentru a-mi explica problema cu care te confrunti. Pana atunci nu fi trist exista solutii la toate problemele ce apar in viata unui om, asa ca ai incredere si speranta ca totul va fi bine.
Multa sanatate si mult noroc, sa stii ca eu te admir pentru ceea ce faci pe TPU si cred ca esti un om deosebit, sensibil care este dotat pentru "confruntarea" cu problemele vietii.

16 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Trimite-mi msj cu problema ta, incerc sa te ajut!

| gigiro a răspuns:

Tu esti primul meu prieten pe TPU, te admir foarte mult, dar din pacate nu sunt psiholog, dar am studiat pentru invatamant.Am o mare experienta de viata, si te poti bizui si pe mine. Daca nu exista un psiholog pe TPU, poti sa trimiti mesaje la toate persoanele care se ofera sa te ajute. Poate, impreuna te vom putea ajuta.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Abia acum am dat de intrebarea ta! Daca mai ai inca nevoie de o parere de la "grupa mare", scrie-mi, si am sa incerc sa te ajut!

| Flav a răspuns:

Ia baga mai bacemi, promit sa te ascult, chiar daca am o varsta frageda, ca si tine.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Coboară cu picioarele pe pământ și mergi la un psiholog pentru consiliere. Este cel mai bun sfat prietenesc pe care ți-l dau, mergi mai departe.
Succes și să-ți găsești echilibrul de care ai nevoie.
Pa, pa.

April
| April a răspuns:

Nu ma pot lauda cu titlul de psiholog, insa tu stii deja ca poti sa ma cotactezi oricand.Ma cunosti destul de bine pentru a sti daca parerea sau sfatul meu ti-ar putea fi de ajutor.Si cum n-as fi eu aici pentru tine, cand si tu ai fost tot aici, pentru mine, candva?

Apache
| Apache a răspuns:

Poti sa vorbesti cu oricare dintre noi orice problema ai avea!

| Corina a răspuns:

Nu sunt psiholog, dar se pare ca am inclinatii spre asa ceva, caci deseori mi s-au cerut sfaturi, chiar si aici pe TPU, si n-am ezitat nicio clipa, daca mi-a stat in putinta, sa le acord. In concluzie, iti stau si tie la dispozitie si astept cu drag sa te ajut, daca voi putea. Cu prietenie!

| snowflake a răspuns:

Mai exact, ce ai patit?

| max_4494 a răspuns:

Parerea mea este sa-ti cauti mai intai un confident, o persoana care sa stie sa asculte in primul rand, si apoi mai gandeste-te la un psiholog.Pare prea dura masura de a contacta un specialist. Dar daca asta vrei!?
Intuiesc ca firea sensibila si romantismul tau(uneori prea evident) sunt cauza problemelor.Sau poate ma insel eu.

| JustShadows a răspuns:

Buna prietene! Te astept sa vorbim, nu sunt psiholog, dar sunt un prieten, si cred ca asta ajuta mai mult decat orice"specializare"in domeniu. O sa fac tot ce pot ca sa-ti revii!
Ai grija de tine!>big grin

| 20.mvf a răspuns:

Ai un prieten aici care nu prea poate sa-ti vorbeasca chiar acum, dar probabil maine, si foarte sigur te va putea ajuta daca ai nevoie. Mult succes, si te salut.

| Luciana_7235 a răspuns:

Viitor psiholog, peste foarte putin timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună @Bacemi, uite am dat astăzi peste această întrebare, dar pe tine te poate ajuta raspunsul lui @Businessman de aici:
http://www.tpu.ro/......sa-s-va_2/
O seară de vis. :)

| mikilaina a răspuns:

Acceseaza www.topexperti.ro - platforma de comunicare care ofera consiliere psihologica online, prin chat. Te felicit fiindca cauti solutii pentru rezolvarea problemelor de natura psihologica si sper sa intr-un psiholog online sa gasesti sprijinul de care ai nevoie. toate cele bune

| emilia_9354 a răspuns:

Buna,, presupun ca esti micut de ani.eu am 27 am studiat 3ani psihologie si m-am lasat am intrat la contabilitate dar in schimb sunt bunicica in sfaturi...dk vrei sa vb da-mi un rasp si te ajut cum pot si sper sa nu iti fie rusine ca vb cu o fata deschis. popp