| simonica_9878 a întrebat:

Eu cu iubitul meu vrem sa ne logodim acum de Craciun. TIn sa precizez ca eu am aproape 17 ani iar el 19.Suntem impreuna de aproape 6 luni si mai non- stop suntem impreuna, facem mai tot impreuna ( e la mine si doarme la mine cu zilele ). Toti care au aflat au spus ca suntem nebuni, ca ne grabim pur si simplu nu ne cred. E ceva anormal pentru varstele noastre?

Răspuns Câştigător
| Moneyandfame a răspuns:

Nu.Este cel mai logic si rational lucru pe care il poate face o fata de 17 ani. Si ca o sugestie, lasa-te si de scoala ca oricum nu ai nevoie de ea si apuca-te sa vinzi stii-tu-ce(meseria e banoasa, crede-ma)

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e anormal, daca aveti grija ca educatia si carierele sa fie pe primul loc asa cum e normal la varsta voastra. daca cumva relatia va impiedica sa va atingeti performantele intelectuale maxime, atunci e rau.

| EUSIATIT a răspuns:

Mai copil o mai gindeste te. ce atita graba /? crezi ca nu ai timp?/? o sa te saturi pina peste cap

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Ce pot sa spun...si eu ca si ceilalti...esti nebuna

| dulshe a răspuns:

Si pana la urma varsta nu conteaza, mai ales ca amandoi sunteti de acord si chiar va iubiti. Si pana la urma daca o sa regreti dupa, macar stii ca a fost decizia ta, si nu regreti din pricina altora. Dar [mereu exista un DAR] nu strica daca ati mai astepta putin, macar pana in vara, dar asta e decizia voastra, pentru ca eu nu ma pot pune in locurile voastre, nu va cunosc sentimentele.
Oricare ar fi decizia voastra, va urez succes!

| hasegawa a răspuns:

Oamni buni... fata nu a spus ca se casatoreste, nu are nici cea mai mica legatura cu ce a spus cineva mai sus ca sa-si vanda...ca este o meserie banoasa, deja acela este un raspuns STUPID, ma intreb ce-i care iau dat atat de mult FOLOSITOR/INTELIGENT/AMUZANT, au gandit inainte de a da aceste calificative? Sunteti cu mult mai iapoiati ca el.Ma intreb si va intreb si pe voi, de cand logodna este comparata cu prostitutia
Dragostea la varsta lor este de cateva mii de ori mai frumoasa si mai intensa decat ce avem noi la ora actuala. A te logodi nu inseamna ca se si casatoresc maine, logodna poate dura ani de zile, iar ei se simt mult mai legati sufleteste si trupeste prin aceasta fapta.
Nu este nimic rau, asa va aratati dragostea fara margini care o aveti unu pentru altu.
Multa bafta si fericire!

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Poate ca ar trebui sa mai asteptatiwinking. Nu stii ce se va intampla pe viitor. Tu ai abia 17 ani, mai ai timp de logodit, te cam grabesti. Dar daca va iubitzi asa de mult, faceti ce va spune inima.

Pa-pa wave. Mult noroc pe viitor kiss

| Andreeagen a răspuns:

Draga mea cu ce inflenteaza faptul ca sunteti sau nu logoditi?

Daca voi vreti va puteti si logodi daca nu nu. acum mie nu mi se pare nici anormal nici normal... insa decizia va apartinehappy
Sarbatori fericite!

| Abi_5708 a răspuns:

Nu!
fato termina mai intai scoala
ce crezi ca daca te mariti de pe acum ai sa mai ai timp de scoala?
va trebui sa-i faci de mancare si curat
si oricum acum il iubesti si peste catva timp va certati si va despartiti?
esti proasta daca renunti la adolescenta de pe acum oh go on

| natalia_2288 a răspuns:

Sincer ca eu sunt de acord cu persoanele cele care ti leau spus cuvintele cele.Chiar tu nu crezi asta ca intr-adevar va grabiti prea repede 6luni asta nu e termen doar viata o sa o strici si reputatia in fata prietenilor tai si a toatei lume.

| andreea3000ify a răspuns:

Poate te cam garbesti...
stiu ca dragostea e mare dar poate peste un an, doi o sa te plictisesti de el sau mai rau el de tin...
o sa regreti atunci ca nu ti-ai trait adolescenta...
te-ai gandit ce o sa faci daca o sa apar si un copil nu cred cxa ai mai putea continua scoala...
ar mai trebui sa asteptati un an macar sa vedeti cum stau lucrurile
dac nu s-a schimbat nimic atunci cred ca ai putea sa te logodesti

| andradeac a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa ma asteptati, 6 luni? Prea putin timphee hee. Serios mai ganditi`va odatawinking{asta ti`o zic din proprie experientawinking}

| unu a răspuns:

Fa, frate, ce vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fetit-o gandeste-te la viitorul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii nebunie ce spui tu acolo, simonica, mama![-x
Asa impreuna ce are daca stati? Totusi sunteti niste copii, incalaughing, de logodna iti arde tie? Lasa asa, stati asa impreuna, vezi daca tine "duma", ca 6 luni e foarte putin, inca nici nu va cunoasteti indeajuns. Asteapta cativa anilaughing sa vezi, veti mai fi impreuna? Ce faci aici? Primu` veni primul`servit, cu mine casatorit?laughing Serios, nu te pripi. Cum sa doarma la tine cu zilelestraight face? N`ai parinti?straight faceIn fine... tu sti, sfatul meu e ...nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NuNUNUNU! pana in 7 luni te vei razgandi cu siguranta. stiu ca suna absurd acum dar NU. sper ca nu v-ati logodit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Listen to your hart. uite eu m-am logodit pe vremea cand eram in anul 2 de facultate 21 de ani iar sotia mea... 15 ani clasa a noua. dupa 5 luni de relatie...de atunci au trecut 7 ani, suntem casatoriti de 4 ani si urmeaza sa avem si un pitic in 6 luni. a fost cea mai nebuneasca si totodata cea mai minuata fapta din viata noastra, nu regret nimic si sunt cel mai fericit barbat din lume, sper sa ai parte numai de bine, si fie ca destinul sa va uneasca si sa fiti ferciti

| cascadorys a răspuns:

Da, este.Nu aveti caracterele formate.Peste cativa ani nu o sa mai apreciati ceea ce apreciati acum.Mai asteapta si mai gandeste-te!

| mada_4135 a răspuns:

Sincer, da. mi se pare ca e ceva cam devreme pentru asta, inteleg ca va iubiti, dar nu sunteti impreuna decat de 6 luni, plus ca aveti o varsta frageda pentru asta.parerea mea, orice ai face BAFTA!

| boro a răspuns:

Mai bine te-ai casatorii directhee hee

| dolynos a răspuns:

Nu te supara pe mine, te rog, acelasi lucru l-am facut si eu, nu regret nimica sunt ok, inca traiesc dar asculta este prea devreme, iti inchizi viata inainte de a incepe, eu va doresc succes si multa fericire, dar nu uita "gindeste-te" si ai mare grije ca parintii sa fie linga voi, pentru ca altfel va fi foarte greu. craciun fericit si la multi ani.

| simonica_9878 explică:

Ne iubim mult, am trecut prin prea multe impreuna si am infruntat prea multe obstacole ca sa ajungem aici si sa simtim ceea ce simtim in momentul asta. Dar cum pot sa ii spun mamei? Sigur o sa creada ca e ceva nebunesc dar sincer.asta simt.

| simonica_9878 explică:

Si trebuie sa specific ca scoala merge chiar foarte bine si nu am de gand sa influenteze in vreun fel ceea ce imi doresc scoala, studiile. Voi termina un liceu si in cele din urma voi intra si la o facultate.