| Pepenecald a întrebat:

Eu sunt cam plinuță și în ziua de azi băieții nu se uită la fete plinuțe...
Ce credeți o fată plinuță e frumoasă?
De ce în general băieții fug de aceste fete? Știu asta pentru că primesc jigniri zilnic mai ales de la băieți.
Bineînțeles o sa mai slăbesc pe viitor. Uneori sunt luata la mișto și mă privesc cu scârbă.
Am 15 ani 70 kg, 1, 60(știu că sunt cu mult peste normal dar e o chestiune genetica pe care și mama o are) ȘTIU CĂ SUNT GRASA, DAR SUNT SI EU OM.
DĂRUIESC, VISEZ SI IUBESC.
❤️

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Acuma sunt foarte mult la moda fetele alea cu fund, săni si abdomen plat pentru ca in ziua de azi e un tipar, dar asta nu inseamna ca tu nu esti frumoasa sau ca nu arăți bine, sau ca nu vei arata bine vreodată.
Ai 15 ani iar băieții de varsta asta au foarte multi gragauni in cap si visează să aibă miss pentru ca nu sunt suficient de copiti incat sa conștientizeze că 90, 60, 90 nu e totul.Nu mai pune tu la suflet toate rautatile si ai răbdare ca cine iti va fi prieten adevarat sau cine te va iubi te va iubi si asa.
Daca vrei sa slăbește fa- o pentru sănătatea ta nu pentru gura lumi.

23 răspunsuri:
| Betterlikemebitch a răspuns:

Unii băieți se uita mult dupa formele fetelor. Hai sa fim sinceri... si aspectul conteaza. Adica nici noi nu ne-am uita dupa un baiat extrem de slab sau extrem de gras. Daca esti plinuta si totusi iti doresti sa slabesti, o poti face la sala. Vara asta ca anul viitor toti sa se mire de schimbarea radicala pe care ai facut o. Stiu ca e greu la inceput dar la final rezultatele te vor bucura foarte mult. Suntem in 2019, multi judeca dupa aspect. Si eu eram fparte slaba dar vara trecuta mancam mult, luam calciu si mergeam la sala sa fac muschi. Plus ca fetele plinute care slabesc isi modeleaza corpul mai frumos si se numesc thicc (adica slabesti la talie si picioare si ramai cu fund si sani) oricum, mult succes si nu uita, love youself❤

| Plato a răspuns:

Baietii, intr-adevar, nu se uita dupa fete plinute. INSA, barbatii adevarati, demni, cu respect de sine, vad muuullt dupa aspectul fizic al unei femei, ei apreciind-o pentru calitatile ei, caracterul, personalitatea, sufletul, educatia etc etc.
Doar un ratat, un om jalnic, de nimic, ar alege o partenera strict in functie de aspectul fizic. Trebuie sa fii inimaginabil de superficial si ignorant sa faci asta.

DAR, mai intervine un aspect. La 15 ani ai tai, relatiile sunt ultimul lucru de care sa te interesezi. Chiar nu e momentul. E momentul sa-ti vezi de scoala si de viitoarea cariera, relatiile sunt pentru adulti.
Fetito, sunteti niste copii de 15 ani, normal ca sunt imaturi baietii aia, la ce te astepti? Cum am spus, baietii sunt asa, barbatii nu. Nu varsta te face barbat, nici organul genital. Barbat te face caracterul.

Nu poti sa schimbi cum te privesc, insa poti sa nu le mai permiti sa te ia la misto, incepe sa iei masuri in privinta asta.

Repet esentialul, ca sa-ti intre in cap:
- Un barbat demn NU e interesat doar de aspectul fizic al femeii, ci de ce poate construi cu ea.
- Nu esti la varsta la care sa te gandesti la relatii. Asteapta cel putin inca 3 ani, insa eu iti sugerez sa nu te gandesti la relatii pana nu esti implinita pe plan profesional, ca e crucial sa fii o femeie independenta in viitor.

| Mircea08 a răspuns:

Ce o sa faca cei care te privesc cu scarba cand vor ajunge la varsta de peste 70 de ani? o sa traiasca in padure ca sa nu provoace scarba la altii?
Sfatul meu este sa muncesti pentru ca sa arzi grasimile. Nu trebuie sa faci eforturi f. mari in timp scurt, e mult mai bine sa faci efort moderat in timp mai lung. Nu este deloc buna restrictia la mancare. Ai toata viata inainte, si mai ai oportunitatea de a demonstra ca poti. Reusitele tale se vor adauga cu plus la personalitatea ta

| Plato a răspuns (pentru Betterlikemebitch):

"Adica nici noi nu ne-am uita dupa un baiat extrem de slab sau extrem de gras." - "noi" fiind cine? Reprezinti tu toate femeile cumva?
Ar fi in regula sa pui acolo "unele" sau "noi, superficialele", ca sa se inteleaga. Nu-mi explic in ce calitate iei cuvantul a 4 miliarde de oameni, dar incearca sa n-o mai faci. Unii mai au si principii, nu se rezuma la "ochii vad, inima cere" sau alte prejudecati si fixuri ignorante si mizerabile.

| Andreeush a răspuns:

Bineînțeles că poți să fii frumoasă având câteva kg în plus.
Din păcate există băieți care pun mai mult preț pe aspectul fizic.
Nu băga în seamă pe cei care sunt nesimțiți. Există și persoane cu bun simț.

| mgtow a răspuns:

Asa sant oamenii sa rada de altii, mai ales la noi unde civilizatia e in urma.

| AliGab a răspuns:

Cauta sa vezi filmul "I feel pretty". O sa iti placa. Il gasesti online

| 1231242 a răspuns:

Dacă ești grasă, nu-i o tragedie, dacă ești plictisitoare, este, în lumea asta nu contează cum arăți, tot ce contează este ce știi SĂ FACI, deoarece nu poți schimba cum arăți, dar poți îmbunătăți ce știi să faci, oricum lumea e nedreaptă, obișnuiește-te.

Apropo secretara de la fosta facultate era grasă rău, dar avea un fel de a fi foarte șarmant, adică îți era drag să vorbești cu ea. Era și este respectată de aproape toți studenții, doar nu îi mulțumești pe toți?! Nu-i așa?!

| OrdanKarris a răspuns:

Depinde cat de grasa esti. Daca nu esti prea grasa te accept pentru elentuale intalniri la miezul noptii pentru sex si oricum nu ma afisez cu tine prin oras. Daca esti mult prea grasa nici macat pentru sex nu te vreau. N-am chef sa mi se imprime pe creier mirosuri asfixiatoare de grasime sleita sau mirosuri vaginale.

Nu mai incerca sa convingi pe altii ca daca esti grasa esti acceptabila. Nu, nu esti. Lasa jos farfurila si apuca-te de sala sau mergi pe stadion, alearga sau urca scari. Trebuie sa intelegi, repulsia fata de oameni grasi este o reactie nu de frica, ci de scarba. E ca si cum te-ai feri de un lepros. Omul gras e omul bolnav. Nu ma intereseaza ca ai tu vise si ca iubesti. Ridica-te de pe scaun, si scapa de grasime.

| Betterlikemebitch a răspuns (pentru Plato):

Traim in 2019. La prima vedere vezi cum arata. Rar mai găsești fete care sa se uita dupa baieti foarte plinuti... si sa fie si frumoase. Trist dar adevarat. Dar daca o sa vezi tu o fata frumoasa cu capul pe umeri stând cu un baiat urat suna ma...

| Plato a răspuns (pentru Betterlikemebitch):

Nu exista fete urate sau fete frumoase. Frumusetea e relativa si e doar in ochii privitorului. Nu ai tu niciun drept si nici calitatea de a spune ca cineva e urat. E urat din punctul tau de vedere, atat.
Si la baieti la fel, nu exista frumos sau urat in general.

de asta ce spui: https://imgur.com/a/F6XmiK9

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

Cum, bai, cum sa vorbesti asa cu o fetita? laughing
Cum sa-i zici unei copile de 15 ani ca ai tine-o pentru sex la miezul noptii, "mirosuri asfixiatoare de grasime sleita sau mirosuri vaginale"?
Prietene, e un copil.

Cine zice ca nu e acceptabila? Sau cu ce esti tu mai acceptabil?

| OrdanKarris a răspuns (pentru Plato):

Fetita esti tu prietene. laughing Fetele la 15 ani sunt foarte versate in ziua de azi. Daca nu afla in cuvinte de la mine, afla in baia scolii de la altul. I-am spus din timp la ce sa se astepte. Fata a pus o intrebare despre atractie si grasime si se mira de ce lumea intreaga nu se conformeaza si nu o place grasa. Repulsia fata de oamenii grasi este o reactie de instinct, oamenii grasi starnesc greata, repulsie. Oricat de insetat ar fi un barbat pentru sex, cand vede o grasa cu mirosul ala de grasime sleita emanat prin piele si prin vaginul ei, deja pofta aia de sex se curma instant.

Cea mai buna metoda pentru o femeie sa nu mai aiba sex vreodata e sa bage mancare in ea ca vaca. Sexul ca sexul, dar relatia nici nu se concepe cu o balena. Scuze, asta e adevarul. Accept sa fiu in relatie cu femei mai batrane decat mine si cu 10 ani cu conditia sa arate bine, sa nu fi e grase. Eu n-am chef sa am cosmare noaptea din cauza mirosurilor ei "Lovecraft-iene" din pasarica. laughing

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Nu toti cauta miss naty, faza e ca si pe voi va atrage baieti populari, narcisti

| RAY a răspuns (pentru OrdanKarris):

A. Repulsia fata de oamenii grasi este o reactie de instinct, oamenii grasi starnesc greata, repulsie.

indiferent de sex, si eu abserv asta

| RAY a răspuns (pentru Plato):

E urat din punctul tau de vedere, atat.
Si la baieti la fel, nu exista frumos sau urat in general.
nu exista pe naiba ceva urat sau frumos, continui cu acelasi aiureli, tu nu intelegi ceva, nu exista frumuste absoluta dar exista frumuste pentru fiecare si care e populara

| RAY a răspuns (pentru Betterlikemebitch):

Plato se vrea diferit, el e giga contra, traieste in alt univers

| RAY a răspuns:

Pepenecald in primul rand nu esti chiar asa plinuta, ai doar 10 kg pe plus, nu e mult, cu o alimentatie diversa restrictiva + cardio pana la tomana poti ajunge la greutatea normala

vrei aici sfaturi pentru slabit https://noutati-din-stiinta.blogspot.com/......sanatos%3F

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

"Sexul ca sexul, dar relatia nici nu se concepe cu o balena. Scuze, asta e adevarul." - Asta e adevarul tau. Tu nu concepi asta, nu ca nu se concepe.
Nu cred ca fata asta voia o parere libidinoasa, ci poate a cuiva care gandeste cu capul de pe umeri.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Plato):

Eu iti spun adevarul gol golut, eu nu ma afisez prin oras cu grase, PUNCT! Daca nu este ingrozitor de grasa poate mi-o trag cu ea, POATE! Dar nici asta nu e garantat. Dar relatie, intalniri in oras, exclus baiatule, exclus. Si eu cred ca voia o parere "libidinoasa". Eu banui ca dansa doreste si ea baietii sa o doreasca la modul "libidinos". Ar dori si ea sa fie privita in felul ala, doar ca nu prea e posibil.

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

Daca ar dori sa fie privita la modul libidinos, chiar ma bucur ca nu e. Dar sa acordam prezumtia de nevinovatie.

Ok, tu nu te afisezi, dar ma indoiesc serios ca tu ai fi un barbat model, sau macar purtator de cuvant al barbatilor. TU nu te afisezi, asta nu inseamna ca nimeni n-ar face-o.

| Pepenecald explică:

Nu înțeleg de unde atâta nesimțire.
Până la urmă aia care au comentat urât sunt OBSEDAȚI DE SEX.

| stefan1993ful a răspuns:

Instagram stefan_paduraru2003 am căști pe cap albastre... vreau sa tr cunosc!