| anonim_4396 a întrebat:

Deci..Am 63 de kg si 1, 60 m. Nu sunt grasa\obeza. sunt doar plinuta.big grin, dar cateva fete si cativa baieti mereu isi bat joc de mine, rad, comenteaza, se iau de mine ca sunt grasa si numai prietena mea cea mai buna imi ia mereu apararea in fata tuturor.Eu am forme, chiar mari si baietii ma plac si ma considera draguta si de treaba, insa eu totusi nu stiu ce sa mai fac cu ceilalti. m-am saturat de atatea jigniri zi de zi. Va rog. ajutati-ma.

A. si mai am o intrebare pentru baieti!
Voua cu va plac fetele? Slabe sau putin plinute? happy

P.S : Funda + Voturi :* big grin

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

1 De asta nu mai poti tu dormi noaptea, de gura lumii care vorbeste numai vrute si nevrute?
2 Stai linistita, ca va veni si randul tau sa razi de ei. Si cand va veni acea zi, sa nu faci asta, ca sa nu te cobori la nivelul lor
3 Ignora-i pur si simplu, vezi-ti de actualii tai prieteni (putini sau multi) si gata.
4 Mie personal imi plac fetele bine facute sau mai plinute chiar, sa am pe ce sa pun mana vorba aia laughing
5 nu vreau funda

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,atat ii duce mintea,atat fac!
Intotdeauna intr-o comunitate,cei care nu au IQ-ul prea ridicat,vor incerca sa ironizeze si sa rada de altcineva,ca sa isi ascunda propriile defecte.
La scoala si la varste oarecum mici, vor rade de cineva care poarta aparat dentar sau ochelari, de un copil care e timid si se balbaie sau de unul care are cateva kilograme in plus.
Stiu ca te superi si te necajesti cand ii auzi, dar nu trebuie sa le dai nici o atentie, nu le vei da satisfactia sa raspunzi sau sa-ti arati supararea si vor inceta.Cat timp le raspunzi,se vor simti bagati in seama si importanti, pentru ca altfel sunt prea marunti si prea limitati ca sa-i observe cineva!
Acum stii ce ai de facut, vezi-ti de drumul tau, cateva kilograme in plus nu te impiedica sa ajungi acolo unde doresti!
Sa schimbi lumea cu zambetul tau, dar sa nu lasi lumea sa-ti schimbe zambetul!happy

| Adixuuu a răspuns:

Nu asculta gura lumii, dar totusi pentru sanatatea ta ar trebui sa dai jos cateva kg eu am 1, 65 si am 50 kg si nu sunt piele si os. Legat de baieti daca le plac fetele slabe sau putin plinute iti vor raspunde ca vor sa aiba pe ce sa puna mana, dar tot nu se uita la fetele grase se uita la fetele mai slabute

| becka133 a răspuns (pentru Adixuuu):

Am facut chestia aia cu, cate kg ar trebui sa am. si am gasit ca trebuie aprox 60..ma rog.

| becka133 a răspuns:

Heii happy Multumesc tuturor pentru raspunsuri si chiar nu ma asteptam sa raspunda atatea persoane happy O zi buna! :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti grasa! Partea proasta e ca atunci cand vei incerca sa slabesti, ti se vor lasa sanii si vei trai tot restul vietii cu sanii lasati.

| becka133 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e adevarat. sa stii ca nu am 50 de ani sa mi se lase laughing

| kiv1990 a răspuns:

Tu nu te lasa jignita, ignora-i, eu de exemplu am fost plinut(da nu plinut chiar gras) insa am depus mai mult efort la sport si acum toti ma invidiaza, insa la scoala/liceu n-am avut probleme din aceasta cauza. asa ca nu-ti face inima rea si dormi linistita. Si eu ador fetele plinnute

| Smileygirl23 a răspuns:

Conform formulei Brocca, o persoana de 1, 60 trebuie sa aiba aproximativ 60 de kg[cu plus si minus]. Daca chiar te deranjeaza atitudinea lor, poti incerca sa renunti la anumite alimente [nu sa te infometezi, sa nu intelegi gresit], sa nu mananci dulce prea mult, sa nu mananci seara, poate sa faci putin sport etc. Oricum, esti departe de a fi grasa si daca tu te simti bine in pielea ta, ar trebui sa nu te intereseze remarcile rautacioase. Doar be yourself.

| RoxanaGhost a răspuns:

Vorba lui andreutz:Va veni randul tau sa razi de ei!
Si eu eram ca tine in clasa a VIII-a, dar am prins ambitie de la prietenul meu[am fost colegi de gimnaziu on the phone.Lui ii placea asa cum eram si nu mi-a zis niciodata sa slabesc, insa langa el m-am simtit puternica si am avut ambitie sa slabesc[aproape un an de cand am slabit aprox 15-16 kg],eu simtindu-ma iubita de cineva, am facut-o! Am slabit! Si ma simt foarte bine, chiar daca sunt sub greutatea perfecta.
Iti trebuie o persoana sa te motiveze, de exemplu prietena ta.
Acum eu nu te oblig sa slabesti, doar daca simti tu! Imi poti trimite mesaj pe site cand vrei sa vorbim :*

| melynda a răspuns:

Daca nici tu nu te simti bine in pielea ta slabeste putin doar, nu sa ajungi scheletica. si gata. poate fetele rad de tine ca sa te faca sa te simti prost pentru ca sunt geloase pe formele tale

| Capatina_Bogdan_1997 a răspuns:

Fata lasa asa ca e bine decat sa fi schiloada e bine sa fi plinuta altfel arati si nu e o rusine ai putine kg acum depinde si varsta mie singer imi.plac fetele mai plinute happy si iti zic le este ciuda ca tu ai si ele nu nu le baga in seama si nu iti strica fizicu din cauza lor