| adutzza a întrebat:

Eu sunt o fata de 10 ani ma numesc Adelina si am o problema.Am o verisoara si o cheama Madalina. Ea are un prieten.Eu ma intreb daca ma place sau ma displace. voi ce credeti, ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti da seama de asta dupa gesturile pe care le face si atitudinea lui fata de tine. Se va simti stanjenit, ii va fi rusine sa nu para patetic(in fata ta).

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cine, Madalina sau prietenul ei? La varsta ta nu trebuie sa te preocupe baietii ci invatatul.

| EUSIATIT a răspuns:

Pai la 10 ani. mai copila deja te gindesti [va ginditi la, iubiti?] hmmm cam devreme si pentru tine si pentru verisoara ta daca exista. mie csa nu fii tu acea verisoara

| Ancutsa a răspuns:

Buna!

in ce sens sa te placa? ce asteptari ai de la el? nu pricep nimic din ceea ce zici big grin

| Alina a răspuns:

Daca nu e prietenul tau de ce te intereseaza daca te place? Profita de copilarie, mai tarziu o sa ai timp si de baieti!

| AndutzaAndu a răspuns:

Ai putea şi tu să dai mai multe detalii, aşa nu ştiu cum te-aş putea ajuta.

| raisa1993maria a răspuns:

Se vede ca ai 10 ani dupa modul in care formulezi propozitiile, in fine doar cu detaliile astea nu te pot ajuta in schimb esti mult prea mica, joaca-te linistita cu papusile, uita-te la desene, invata si revino pe acet site peste 4 ani cam asa, te asteptamlaughing

| nosferatu a răspuns:

Taicamiu mereu imi spune ca noi suntem generatie de fitosi cu cercei prosti etc etc. dar dupa cate vad eu astia care urmeaza dupa noi o sa fie dezastru uite la ce se gandeste un copil de 10 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si asta numesti tu "problema"? E prietenul ei, de ce sa te placa pe tine? S-a comportat in vreun fel anume incat sa iti dea de inteles asta? Eu zic sa iti vezi de copilaria ta, pentru ca de baieti o sa ai timp destul de o sa te saturi. Nu-ti bate capul cu asemenea lucruri de pe acum. Tine-te de scoala ca sa ajungi cineva in viata, pentru ca baietii vin si pleaca, dar scoala ramane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mor eu de nu te place. Dar ca sa-l atragi in bratele tale si sa-ti dezvaluie o adevarata dragoste imensa trebuie sa inveti enorm de mult pentru ca nimanui nu i-ar place o proasta.Deci trebuie sa-i demonstrezi mereu ca esti prima din clasa si totul se rezolva.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubesc

| adriana_4524 a răspuns:

Hei lady happymai ai de crescut nici nu stii ce ii ala 'prieten'...stai chill micutzo ca ai numa 10 ani, si nu te mai uita la telenovele ca te afecteazahee hee