| greyhound a întrebat:

Exercitiu de imaginatie pentru doamne si domnisoare. Cea mai romantica cerere in casatorie ar fi?

Răspuns Câştigător
| MariiMelon a răspuns:

Sa ajungem sa vorbim despre ce nu ne place si ce am schimba unul la celalalt, iar el sa spuna numele de familie. smug

| greyhound explică (pentru MariiMelon):

Nu pare prea romantic, dar e original; cred ca o sa-ti dau funda
Ar fi tare o faza de genul "nu-mi place numele tau, trebuie sa-l schimbam" si pe tip sa-l cheme Flocea sau Pasarica

16 răspunsuri:
| deeea28 a răspuns:

Cred ca cea mai romatica cerere si cea mai frumoasa e cea care te ia prin surprindere intr-un mod placut. In primul rand se presupune ca atunci cand ceri pe cineva ajungi sa o cunosti destul incat sa stii ce isi doreste si asa ai putea sa stii si cum sa o ceri. Eu am fost foarte placut surprinsa in privinta asta, poate a fost banal pentru altii, dar faptul ca nu ma asteptam a fost foarte misto. M-a cerut la un restaurant frumos, cu lumina difuza, romantic, cu clasicul inel in pahar si trandafirul pe masa, fara clasica asezare in genunchi care pentru mine nu mai are farmec. N-am stat niciodata sa-mi imaginez acest moment, asa ca habar n-am cum ar trebui sa fie sau ce ar trebui sa-mi imaginez, pentru mine conteaza mult mai mult intelegerea dintre noi 2

| irina20 a răspuns:

Eu cred ca in public, cu multe vorbe frumoase.

| morningstar a răspuns:

In ziua de Craciun, la masa festiva, asa cum a fost la mine big grin

| greyhound explică (pentru morningstar):

Si presupun ca erau si toate rudele si prietenii acolo? Cred ca a fost cam mare presiunea (si pentru el si pentru tine) happy

| morningstar a răspuns (pentru greyhound):

Da, erau multe rude si prieteni acolo. A fost o surpriza pentru mine, nu ma asteptam sa o faca atunci big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand i-o tragi o ceri de nevasta, nu e romanticsmug laughing?

| greyhound explică (pentru anonim_4396):

In timpul climaxului, cand stii sigur ca zice "da, da, daaaaa" laughing))

| StefaniaM a răspuns:

Live la Romanii au Taaaaaaalent laughing

| MiSSyoUNow a răspuns:

O duci la o plimbare cu barcuta sau vaporasul si sa vina o lebada, cu un suport cu un inel si sa te pui in genunchi si sa o ceri; sau sa scrii in fata blocului din ce vrei tu, "vrei sa fii sotia mea"; sau daca ai bani poti sa te duci sa iei o famfara mica si sa mergeti sa ii cantati la balcon, si la sfarsit sa te pui in genunchi si sa o ceri; sau sa ii pui in mancare inelul in cutiuta, ca sa nu se inece [cutiuta intr-un saculet] mancarea, in cipsuri la un film, sau intr-o punga cu popcorn; sau in geanta sa gaseasca un bilet cu cutiuta; sau sa gaseasca un urs mare acasa, mare cat ea, care in palma sa aiba cutiuta cu inelul, si in spatele lui sa stai tu si sa spui "vrei sa fii soatia mea" sau poti sa mergeti la un concert, si sa rogi artistul sa te lase putin sa urci pe scena sa o ceri, sau la preselectiile romanii au talent. Cam atat. funda?

| greyhound explică (pentru MiSSyoUNow):

Asa-i ca esti innebunita dupa filmele romantice?

| anabelisa a răspuns (pentru MiSSyoUNow):

Ai o imaginatie bogata!

| MiSSyoUNow a răspuns (pentru greyhound):

Da. ador filmele romanticahee hee)

Răspuns utilizator avertizat
| rose21 a răspuns:

La un restaurant stilat, la o plimbare pe plaja sau la un picnic sub lumina lunii. Depinde si ce fel de gusturi are partenera. Dar oricum ai face-o, daca te iubeste o sa accepte.

| greyhound explică (pentru rose21):

Intrebarea era de curiozitate (vezi partea cu "exercitiu"); eu mi-am stabilit de mult cum o sa fie cererea in casatorie