| papusica_9611 a întrebat:

Exista relatii monogame?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Oficial, da. În umbră poate fi și a trei persoană: amant sau amantă.
Motivele sunt multe dacă există a trei persoană într-o relație.
Pa, pa.

| cristi202 a răspuns:

Ce intelegi tu prin monogam? Monogamia este casatoria dintre doi parteneri, de regula barbat si femeie. Poligamia este casatoria intre un barbat si mai multe femei, de regula. Se practica mai mult la popoarele arabe.
Deci, exista relatii monogame, de fapt, cele mai multe sunt asa.

| papusica_9611 explică:

Nu am cerut definitia monogamiei, ci relatia monogama, daca poti intelege...adica, era vorba de o a 3-a persoana, intr-o relatie monogama, intrebarea era foarte simpla, nu vreau sa fiu rautacioasa, dar tu nu intelegi intrebarea