| Ralf1971 a întrebat:

De ce barbatul are inclinatii bigame si femeia monogame?

26 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine spune asta? Tu? Te inseli amarnic.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nici sexul masculin, nici cel feminin NU este proiectat sa fie monogam!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Auzi ma cabanierule, da si tu un sfat ca esti expert deja :)))

http://www.tpu.ro/......tiv-20-de/

| RAY a răspuns:

Hai sa recunoastem fugim de resposabilitati ca dracu de tamaie,de ce prefeam aventurile pentru ca nu presupune resposabilitate, femeile in scimb biologic find programate sa gaseasca cel mai alfa barbat posibil /cel mai bun din grupul ei sau din mediul in care /cele mai multe cupluri se fac din acelasi rasa / oras /grup etc, noi barbati traim prezentul ele traiesc in viitor, noi barbati vrem sex ele relatie apoi dragoste vezi diferenta? acuma o data cu modernizarea maimutelor homos sapiens femeile sau modernizat si au devenit mai curve ca inainte, ideea de familie se duce,las ca nu-i nimic se inmultesc alte rase in locul nostru, si eu as vrea sex decat sa ma implic in relati, plus ca gandeste-te ca femeia poate face sex extrem de usor,noi barbati nu, de aia femeile nu pun accent pe sex ca il pot avea oricand vor, asa ca pun accent pe resurcele barbatului, helen fischer care observa cuplurile a afirmat

barbati cauta trupul unui femei, femeile cauta ceea ce e in spatele unui barbat adica resurcele unui barbat, deci iubirea e barbatul vrea sex si femeia banii lui, ceea ce apare mai tarziu spunea ia este o iluzie pentru a face un copil si de al creste impreuna 4 ani, ca conform ei atata dureaza iubirea 4 ani, in termeni animalici e mult si 4 ani,pe bune cate femei ar fi gravide de catre unu alfa, nici eu nu stiu de ce barbati s-au bagat in relati ma refer la stramosi notri, poate pentru ca au vrut sa se asigure ca e al lor copilul, era o nevoie a evolutiei umane cum copipul uman creste foarte greu, poate ca femeile sau cuplat cu barbati cuminti eu nu cred asta, alfa au preferat mereu si vor prefera, de ce alfa intra in relatii? nu stiu

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in acceptiunea marii majoritati fiecare barbat in subconstientul sau are veleitati de mascul alpha. Femeia prin insasi natura ei doreste sa fie aparata de cel mai puternic mascul, adica de acel unic "alpha".

| doctorandus a răspuns:

E doar un cliseu.

| peperonies a răspuns:

In mare pentru ca femeile sunt lipitori si e greu sa sugi din mai multe locuri deodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, pentru ca barbatii iubesc cu trupul iar femeile cu sufletul.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru anonim_4396):

La partea cu femeile, glumesti, nu?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand un barbat iubeste isi da si viata pentru ia

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Am zis eu ca nu? vorbeam in general.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

In general? cati baieti cunosti tu? ma cunosti si pe mine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cunosc multi baieti, dar pe tine inca nu.
Ma iubesti? happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,n-am de ce

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Macar nu trebuie sa iti dai viata pentru mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Sa inteleg ca ai fost tradat sau/si folosit.

| Ralf1971 explică (pentru anonim_4396):

Daca femeile iubesc numai cu sufletul de ce adora penisul si cand un barbat numai este bun isi cauta amant?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ralf1971):

Atunci spun altfel, o femeie iubeste cu trup si suflet happy

| Ralf1971 explică (pentru anonim_4396):

Eu am cunoscut o femeie casatorita cu barbatul impotent si mi-a spus ca-i vine sa se suie pe pereti si saraca mi-a cerut (indiferent de ce simt pentru ea) sa facem sex.
Degeaba ai sentimente daca nu merge partea sexuala care este foarte importanta.
Eu sunt un barbat foarte bine si in general femeile au incredere in mine si se destainuie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ralf1971):

Dar spune-mi te rog, tu crezi ca poate un barbat sa iubeasca o femeie daca sexual e 0?

| Ralf1971 explică (pentru anonim_4396):

Nu categoric.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ralf1971):

Atunci am avut dreptate cand am afirmat ca barbatii iubesc cu trupul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca barbatii sunt masculi iar masculii sunt programati genetic sa-si imprastie genele cu fiecare ocazie, asigurand perpetuarea speciei.

Femeile, avand in vedere ca 9 luni din 12 sunt bortoase, au nevoie de stabilitate. Ele nu au gene de imprastiat, sunt prea preocupate sa stea pe o canapea, cu mainile pe burta, si sa zbiere ca vor inghetata la 04.00 dimineata. Si daca nu le aduci, te ameninta cu avortul spontan. Ca ele asta fac, manipuleaza, acuza, mint si santajeaza. Mi-a spus mie Ray! Toate femeile ie la fel! Am uitat despre ce vorbeam...

| PogChamp a răspuns:

Depinde de doctrina fiecaruia, nu e specific sexului.

| Bogdan_Gheorghe_Adumitresei_1985 a răspuns:

O întrebare la intrebare: în ce tara trăÎți în pana mea, sau la ce filme va uitați? În pana mea... oriunde în România, 80-90% ele își caută mereu altceva, deși noi, care suntem unul la 6-7 ar trebui sa facem astfel...