| Mia2101 a întrebat:

Exista suflete pereche?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Cineva e facut pentru tine, tu esti facuta pentru cineva! Iti este predestinat, iar la un moment dat il vei intalni, fara niciun dubiu. Si da, va fi perfect, pentru ca va fi idealul tau.

Nu lasa oamenii tristi sa te traga in tristetea lor. Sufletele pereche exista, cert, lucrul asta e irefutabil. Iubirea pura, absoluta, exista.
Si, crede-ma, nimic nu depaseste acel sentiment. Mereu sa crezi in suflete pereche, o sa vezi ca exista si o sa-ti para foarte bine ca ai crezut!

13 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Nu.

| Nyarlathotep a răspuns:

Nu, nu exista. Cu cat ai sa te fortezi singura sa crezi ca exista, cu atat mai mult va dura pana vei realiza inevitabil ca nu exista. Nu exista on in armura alba pe cal alb care sa fie destinat si croit, special pentru tine. Daca crezi si o secunda asta, vei ramane singura.

| Plato a răspuns:

Fara indoiala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Tipule, te pricepi prea bine la cuvinte rolling on the floor Nici eu nu as fi putut sa o zic mai bine.

| mgtow a răspuns (pentru Plato):

laughing este pentru cine gandeste mintal atrage o persoana cu care se va multumi sa traiasca in viata, ai uitat sa specifici ca nu oricine are parte de el

| Plato a răspuns (pentru mgtow):

Ba da, e pentru toata lumea.

| mgtow a răspuns (pentru Plato):

Am ajuns aproape la jumatatea vietii si nu mai am rabdare sa astept de aia te contrazic. Cred ca la 60 ma sting pe lumea asta

| brokxy a răspuns:

NU NICI dragoste e totul o minciuna

| Uvox a răspuns:

Doar o licență poetică.
Iubirea însă da, exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pentru unii, există.
Precum ciorapii.
Când i se potrivește și îi ține de cald, zice că aia e perechea "predestinată".
Chiar dacă umblă cu unul verde și unul albastru în picioare. laughing

| LaraClarice a răspuns:

Nu, nu exista. Încearcă să nu crezi in așa ceva.
Omul nu este o jumătate, sa caute o alta, ci un întreg. Doar pentru că vrem sa avem pe cineva aproape nu este pentru că am fi incompleți, ci pentru a împărtăși experiențele.

| Holiday a răspuns:

Nu. Exista doar conjuncturi.