| KidutzuLuvv a întrebat:

F. U. N. D. A!
Buna TPU!
Am si eu o mica-mare problema... straight face
Ii stiu parola prietenului meu de la messenger
SI am activat chestia aia sa se salveze arhiva
De ceva timp vad ca vorbeste mai mult cu o fata MIHAELA x(
Adica cu ea vobeste mai mereu straight face Iar mie imi zice cateodata ca are treabasad
Nu vreau sa mi`l furestraight face
Eu daca ii zic lui ca sunt geloasa cand vorbeste cu AIA el imi zice de unde stiu straight face eu daca ii zic ca am citit arhiva o sa schimbe parola de la mess
crying! Deci sunt geloasa si am la nervi pe aia de imi vine sa o bat x(
Dar cum se are bine cu gagicamiu si ii zice toate alea straight face mi`e asa sila s`o batoh go on pentru ca ii zice luistraight face
Si nici nu cred ca am sa bat pe nimeni niciodatastraight face pentru ca nu am firea asaoh go on
Dar nu stiu ce sa fac
Ma gandeam sa imi fac un id si sa ii dau add lu pr meu si sa-i zic ca sunt prietenul lui Mihaela si sa o lase in pacestraight face
Dar daca o intreaba pe ea si zice ca nu stie cine sunt? straight face
Eu nu pot sa ma iau de ea... crying si ma doare taree x(
Dar nici lui nu pot sa-i zic pentru ca pe urma ma i`a de proasta straight face
Zice ca`s geloasa etk etk chatterbox
Deci nu stiu cum sa facc straight face
Aveti vre`o idee?crying

Răspuns Câştigător
| Daniela_8349 a răspuns:

Pentru inceput :
1. Ce vorbeste cu ea? Din conversatii reiese ca ar vrea o relatie cu ea? Poate e doar o amica foarte buna.
2. Nu face chestii de genul un alt id si sa vorbesti cu el sau cu ea...
3.Eu zic sa vorbesti cu el deschis despre asta (asta daca la punctul 1 sigur vrea o relatie cu ea)
4. Daca el chiar vrea o relatie cu aceea fata, si tie nu iti recunoaste, ii spui adevarul ca ai parola lui si ai citit tot ce vorbea cu ea si ca nu mai are rost sa te minta (stiu ca va reactiona urat in genul" cum ai putut sa faci asa ceva", dar odata ce el e interesat de fata aia nu mai are nici un rost sa continui relatia cu el)
Fii fata desteapta si capul sus nu te milogii de el. Gandeste-te bine ce faci si o sa ajungi singura la o rezolvare(sper sa fie cea mai buna)

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ai scris un text lăbărţat, ticsit cu greşeli gramaticale dar în care nu ai specificat ce era probabil cel mai important: CE ANUME vorbeşte cu fătuca aia?
Nu de alta dar dacă poartă discuţii generalisto-filosofice, nu consider un motiv de alarmare. Şi-n plus, nici din partea ta nu e fair-play să-l spionezi şi să profiţi de naivitatea lui.

Numai bine.

| alexflor87 a răspuns:

Daca este sa fie al tau nu ti-l poate lua nimeni, dar daca el accepta sa vb si cu altcineva, atunci inseamna ca nu e serios si intr-o zi tot va sta cu altcineva.

| Tuitiiii a răspuns:

Cum il cheama pe prietenul tau?:-s:]. 1 la mana. lasa`l. lasa`l in pace. or fi doar prieteni. nu suspecta ceea ce nu stii!:3

| diva121 a răspuns:

Sall kidutzuluvv! daca vorbeste cu acea fata,ar trebui sa te desparti de el.din ce mi-ai zis, am vazut ca iti place de el, dar decat sa nu vorbeasca cu tine si sa fie cu fata cealalta mai bine te desparti de el.dar am o idee:fata aia nu cred ca stie nici ea ca e si cu tine...asa ca ar trebui sa vorbesti cu ea si sa ii explici situatia.ii spui ei sa il cheme afara si o sa fii si tu langa ea si o sa AVETI CATE O STICLA CU APA LA VOI si o sa eu varsati in cap. laughingcam asta e ideea mea. fata pe care vrei tu sa o bati nu are nici o vina, daca nu stie ca el e si cu tine.pe el ar trebui sa il acuzi.sau alta metoda ar fi sa vorbesti cu mama ta.te-am pupat! mult noroc!

| andreea_5750 a răspuns:

Din punctul meu de vedere...ii poti lua id-ul fetei sa vorbesti cu ea civilizat si sa ii spui,, cum si in ce fel,, apoi se mai clarifica situatia. dar acum depinde ce vorbesc ei doi.