| Meli34 a întrebat:

La messenger, cum setez ca sa mi se salveze in arhiva toate convorbirile care le-am avut? PLZ HELLPPPP

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a salva discutiile din messenger yahoo se procedeaza astfel:
Cu messengerul deschis, click pe Tabul de sus numit Messenger, in noul tab se alege Preferences.
Apare o noua fereastra, click pe Archive, este in stanga, apoi se bifeaza casuta Yes, save all of my messages.

Nota, setarile acestea sunt valabile doar pentru messengerul respectiv, un altul trebuie deschis si facut aceleasi setari.
Mai exact, nu se salveaza arhivele si altor conturi de messenger dupa aceste setare ci doar acelui deschis, fiecare avand nevoie de setari individuale de salvare a arhivelor.

2 răspunsuri:
| yoelidutza a răspuns:

Se salveaza singure, trebuie sa dai la contacts apoi conversation history si ai sa gasesti acolo

| xxxnonamexxx a răspuns:

Sau daca vrei sa salvezi o anumita conversatie atunci cand ai casuta de mess deschisa pe convorbire cu cineva, apasa de sus stanga conversation si apoi dai save as