| sorin_9175 a întrebat:

Fata mea a implinit virsta de 18 ani in decembrie 2008 pe 14 ce trebuie sa fac sa primeasca alocatia de stat incontinuare ea urmind acum cursurile liceale fiind in clasa a 11. a

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Buna dimineata, pai este normal ca fiica dvs sa primesca alocatie de stat pina la sfirsitul studiilor, adica terminarea liceului.Important este sa mergeti la directia pentru alocatii si ajutor social si sa vedeti ce formalitati tb sa faceti.

2 răspunsuri:
| ioana08 a răspuns:

Stiam ca daca ai implinit varsta d 18 nu mai primesti alocatie... dar poate ma insellaughing

| rodi a răspuns:

Si fiica mea a implinit 18 ani in decembrie pe 19. A primit de la liceu o cerere tip, pe care am completat-o, in care mi se cerea un cont de virare al banilor, pe care l-am luat de la banca(o hartie tip cu acel cont si cu parafa bancii)si atat.Mentionez ca banii ii veneau pe card.