blonda_suprema
| blonda_suprema a întrebat:

Fetelor(baietilor) v-ati marita (insura cu un bulgar(bulgaroaica)?

Răspuns Câştigător
mihaicd
| mihaicd a răspuns:

Doar daca nu ma pune preotul sa zic "Da" in limba bulgara...

6 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cand ti se pune pata nu mai intreaba in ce limba trebuie sa vorbesti. S-au vazut si cazul mai "grele" / cititi
"Indragostita de un masai" - poveste reala a autoarei Corinne Hofmann petrecuta in Kenya
http://www.librarie.net/......ne-Hofmann
De casatorit te poti casatori cu oricine. De mentinut casatoria e mai greu pentru ca sunt foarte mari obstacole de trecut si cand nu sunt bariere lingvistice sau de obiceiuri

| Delia 75 a răspuns:

Ce conteaza ce nationalitate are... cind vine saptamana oarba ...nu mai conteaza ca e bulgar sau roman... daca e OK si indeplineste asteptarile tale de la un barbat...Casa de piatra!

| miha2010 a răspuns:

De ce nu? dragostea nu tine cont de rasa, natie, frumusete, bogatie sau saracie. Cred ca d-zeu a lasat pe pamant suflet pereche fiecarui om, insa in ziua de azi majoritatea dintre noi ne uitam la situatia materiala si uitam sa iubim cu adevarat, sa oferim dragoste si sa primim dragoste, iubire!

| ela a răspuns:

Da, si cu oricine altcineva de pe glob, daca persoana intruneste calitatile pe care eu le caut la omul cu care imi doresc sa ma casatoresc si daca intre noi exista o dragoste profunda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA, m-as insura cu o bulgaroaica, mai ales daca ne iubim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu conteaza ce natie e, atunci cand simti ca ea/el e persoana potrivita.