| anonim_4396 a întrebat:

Fiind insarcinata in 3 luni, am decis ca in luna martie 2018 sa angajez o persoana la noi in firma ca sa preia din atributiile mele. Spre ghinionul meu am angajat o persoana, pe care o plateam in realitate, ca sa se culce cu sotul meu, nu ca sa munceasca.
In luna aprilie, Claudia, se cupleaza cu un amic din anturajul nostru. Sa il numim "X".
Si cum ea se respecta, ii cere baiatului suma de 1000 lei ca sa isi plateasca chiria. In acelasi timp, incep tatonarile cu sotul meu( persoana responsabila de cadouri:incarcat cartela, manusi de box, sandale, genti, iesit in club, iesit in oras etc).
Ce facea ea cu mine in acest timp va intrebati!? Pai ce poate o femeie falsa sa faca? ...se imprietenea cu mine; petreceam multe ore la munca impreuna, prin urmare ii era foarte usor sa ma manipuleze dandu-se drept prietena mea.
Pe parcursul verii au urmat cateva evenimente la noi in familie: am fost nasi la un botez, nunta, gratare... evenimente la care Claudia era prezenta. Cum reusea? Pai simplu! Se folosea de baiatul"X", care facea parte din anturajul nostru si asa reusea sa fie prezenta peste tot pe unde umblam noi. Ea in realitatea venea dupa sotul meu.
Cu timpul am inceput sa am unele banuieli(il suna sau ii dadea mesaje sotului iar el ca scuza spunea ca ceva nu e ok la munca) dar cum eram insarcinata, am pus totul pe seama hormonilor mei care o luasera un pic razna si am zis ca e doar imaginatia mea( chiar crezi ca asa ceva se intampla doar in filme); ce-i drept, neincrederea era si pentru ca ea aducea in discutie chestii de genul" mai intretii relatii sexuale cu sotul tau daca esti insarcinata?" sau imi povestea niste lucruri de la inceputul relatiei mele cu sotul meu ( chipurile ea facea terapie cu el- doar e studenta la psihologie).
Semnale tot existau din partea ei, oarba eram eu...sau mai bine zis aveam incredere in sot, dupa 9 ani, chiar nu credeam ca am sa traiesc un asemenea cosmar, cu atat mai putin cu cat venea pe lume primul nostru copil.
La mijlocul lunii iulie, isi cumpara singura o verghieta; nu stiu ce anume are in acel cap diabolic! ..in alta discutie ce reiesea din mesajele trimise sotului era si faptul ca ea isi dorea un bebe cu el. P.S. isi dorea tot ce eu aveam si ea nu avea.
O persoana mai falsa, diabolica, manipulatoare, ca ea, nu cred ca mi-a fost dat sa intalnesc in cei 33 de ani ai mei.
Vara trecea iar eu ma apropiam de termen sa nasc. Cu doua saptamani inainte sa nasc, vine ziua de nastere a sotului(36 ani). Imi scrie Claudia sa ma intrebe ce marime poarta sotul ca sa ii ia si ea ceva. Ii zic ca nu trebuie, ea insista si in final ce credeti ca ii cumpara? ...Niste chiloti Armani...am simtit ca mi-a picat tavanul in cap.
Nu am zis nimic, pe seara ajung acasa si zic sa mai fac unele cumparaturi online pentru bebe si asa intru pe laptopul sotului( era mai usor decat de pe tableta). In acest timp, sotul se intoarce la munca. Cautand ceva coduri de discount, se deschide Facebook-ul lui unde apar mesaje de la Claudia. Cand dau scroll, am simtit ca lumea mea se darama, la propriu.
Dupa ce am aflat, chiar credeati ca ea a incetat? Nici vorba!
Cireasa de pe tort vine abia acum, cand in luna octombrie, sotul primeste un telefon de la ea spunand ca trebuie sa se vada ca sa ii dea niste pastile( v-ati prins, Claudia noastra contactase chlamydia de la alti barbati- da, mai sunt inca 2 clienti ai firmei care au recunoscut ca au intretinut relatii sexuale cu ea in aceeasi perioada ). Sa va mai zic ca era si cu varul sotului?! Sau ca mare parte din clienti/ iubiti/ amanti ii are de pe Tinder!
In fine, se duce, ii plateste tratamentul, pentru ca ea nici bani de asa ceva nu are si cu tupeu ii spune ca de ziua ei isi doreste o geanta Gucci.
Ah, era sa uit! In vara, i-am mai facut si o programare la orl, avea infectie in gat; fix infectia pe care i-a transmis-o si sotului.

Oare de ce o persoana de 20 ani si-ar dori sa fie amanta? De ce si-ar vinde corpul pe o masa in oras, in club?

11 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Trimite-ti imediat sotul la analize pentru HIV si HPV!

In ce o proveste pe "domnisoara", face ce ii place si e si platita pentru asta. Fiecare isi face viata cum ii place, daca ea asta a ales sa fie sanatoasa!
Din punctul tau de vedere, problema ar trebui sa fie cu sotul tau, nu cu ea. Ca daca nu e ea, e alta. Ti-o spune un barbat, problema reala este cu el care, "om serios" dupa cum spui, cu responsabilitati, sotie si copil pe drum (la vremea respectiva) se duce dupa prima panarama care ii face ochi dulci (asta ca sa nu folosesc o expresie mai plastica). Si mai vine si cu BTS-uri acasa! Pe el trebuie sa il iei la frecat ridichea, nu pe fatuca aia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata e nedreapta, ti-as raspunde eu, o fata la 20 de ani ar trebui sa isi vanda corpul pe vreo biblioteca de carti,sau pe-o vioara de exemplu...
In fine,e aiurea tare ce-ai povestit aici,ma cam doare sufletul ca stiu prin ce treci, dar nu pot intra in amanunte ca imi este imposibil sa dau raspunsuri serioase pe TPU...
Si nici intrebari serioase nu pot pune, ca asa intrebam si eu ce fel de persoana, tata in devenire, isi face o amanta...etc..etc.

| syriaHotelsWithPool a răspuns:

Nu cred ca e scris pe la regulile TPU, dar doxxingul nu e intocmai tolerat si iti poate face mari probleme tie si noii tale familii. Iti sugerez sa stergi intrebarea si sa reconsideri deciziile pe care le iei.

| Emma30555 a răspuns:

Este o persoana cu probleme, nu are respect de sine, nu are rădăcini bune, familia ei nu a educat o, ceva s-a întâmplat, pentru ca aceasta ființă este atât de lipsita de principii și rușine. Nu înțeleg de ce soțul nu vede ce fel de persoana este. Asta spun fără sa ascult și versiunea ei, ma gândesc ca poate cine știe nu a premeditat toate astea Tu trebuie sa joci altfel, eu zic sa încerci sa arăți mereu bine chiar dacă ai născut, sa nu te consumi sa fii puternica, soțul tău se va plictisi și își va da seama ca a greșit. Apoi vei mai vedea ce e de făcut

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, ea nu are nici o obligatie fata de tine. De ce sa te intrebi ce in mintea ei, cand mai important este ce e in mintea sotului tau. Pana la urma, tu in el ar trebui sa poti avea incredere si despre el ar trebui sa te intrebi ce fel de om este daca accepta sa aiba o amanta.

| Apartirdehoy1234 a răspuns (pentru syriaHotelsWithPool):

Bravo

| Apartirdehoy1234 a răspuns:

Este foarte clar ca nu gandeste limpede in momentele acestea. Cel mai vinovat este sotul deoarece el nu era singur nu domnisoara. Plus ca sunt de parere un om care asteapta un copil nu inseala asa fara sentimente si din poveste reiese ca a durat ceva timp. Acuzele tale sunt doar la persoana ei. Nu este frumos asa e. Noi femeile avem tendinta sa exageram era bine daca stiam si varianta ei. Nu cred ca ai voie sa folosesti numele real al persoanelor poti sa ai probleme mari si chiar e lipsa de cei 7 ani de acasa si de maturitate.

| 1234Mihai1234 a răspuns (pentru syriaHotelsWithPool):

Tu, daca esti barbat, nu ai vrea sa stii cu adevarat cine este persoana de langa tine? Iti zic ca aceasta fatuca este o perversa ordinara. Un amic de al meu a stat cu ea pana a aflat ca se culca si cu altii. Asa ca aceasta merita sa ii se faca reclama. Oricum vad i -a sters numele dar bine ca ii apare la search pe googlelaughing
P.S. nu are ce sa pateasca nimeni nimic. Are de castigat duduia ca am sa ii repostez povestea ca si fraierii de la mine din lista sa stie cu cine are de-aface.

| AnnaBell006 a răspuns:

?

| MikisOne a răspuns (pentru 1234Mihai1234):

Dar ceilalti au fost singuri? din cei pe care ii stiu numai eu, Nu ai avut unul care sa fie singur, Claudio! Ba, zi-mi unul singur!? Toti insurati, logoditi sau cu prietene. Asta da maturitatelaughing)

| Adonis83 a răspuns:

Simplu! Pentru ca este o tarfa ieftina