| IonelaMariaaa a întrebat:

FUNDITA! Eu si el am vorbit 2 luni, ne-am inteles perfect, am fost gen "prieteni foarte apropiati si putin mai mult (au existat cateva saruturi), ne-am placut mult, imi era alaturi, la fel si eu lui". El pe parcurs s-a impacat cu fosta lui piubita, eu m-am suparat, s-a rugat de mine sa ramane macar prieteni, sa nu ma schimb, sa nu ma indepartez de el, n-am putut, tineam prea mult la el! Am intrerupt orice legatura cu el, dupa ce i-am zis ca nu mai avem ce vorbi, el i-a dat block pe facebook, dar pe ask imi tot lasa like-uri, in fine mi-am inchis ask-ul. S-a intamplat acum trei saptamani, nu ne mi salutam, ne privim tot timpul cand ne vedem intamplator la scoala, chiar si cand e cu prietena lui ma priveste mult, ea a observat. Tot timpul este pe acolo pe unde sunt si eu, chiar si cand prietena lui nu era la scoala venea la mine in clasa. M-a vazut ca m-am imbratisat cu un coleg de al lui si s-a enervat si-a tras iubita dupa el si a venit si s-a pus in fata mea si mi-a aratat cum se imbratiseaza si ei. Mi s-a rupt sufletul, incearca sa-mi demonstreze cat de bine se inteleg ei, cand de fapt toti stiu ca nu e nimic serios intre ei. I-a spus prietenei mele cele mai bune ca mi-a dat block, iar ea l-a intrebat ca "de ce nu ai vrut sa fii cu Ionela?" iar el i-a zis "Nu stiu, cand ii spuneam de relatie nici nu vroia sa auda, si cred ca nu i-a placut de mine ca tot timpul ma ignora, si din cate am observat nu i-a placut de mine". Va jur ca mi s-a rupt sufletul, intr-adevar l-am ignorat pentru a vedea daca el se baga in seama, mi-a placut foarte mult de el, incercam sa fac pe dura, sa nu ma las usor. Dar intre mine, cea care s-a lasat greu si fosta lui prietena care a fost la picioarele lui, a ales-o pe ea, evident deoarece nu a trebuit sa depuna niciun efort pentru ea. Imi lipseste. Il vreau inapoi, imi este dor de el. Ce parere aveti? Ce sa fac? Imi este dor de el!

Răspuns Câştigător
| xBya a răspuns:

Tu, cand ai reactionat cum ai reactionat in fata relatiei lui cu vechea prietena n`ai facut decat sa-i arati cat de mult iti pasa si ca pe tine chiar te doare vazandu`l langa altcineva. Mare greseala. Unui baiat nu trebuie sa-i arati niciodata cat de mult tii la el, asta daca nu vrei sa si`o bata de tine in cel mai barbar mod. Arata-i ca iti pasa, dar cu masura. El trebuie sa vina la tine, sa se roage de tine, sa se zbata. Tu doar il dirijezi discret si cu grija dupa bunul tau plac. Altfel, ai vazut si tu, si`o ia in cap.
Fa si tu ce`a facut el, fa`l gelos, iar tu reprima`ti astfel de sentimente, sau cel putin nu`i arata ce simti cu adevarat. O sa cedeze el pana la urma.

3 răspunsuri:
| LauraFlorentina12 a răspuns:

Vorbeste cu el, cel mai bine fata in fata, si spune-i ce ne-ai zis si noua mai sus. Lasa atitudinea de dura si orgoliul deoparte, aceeasi greseala ca si tine pot spune ca am facut-o si eu.

Incearca sa ii explici ca tii la el, iar daca nu este nimic real intre el si iubita lui actuala vei vedea rezultate. Dar daca insa el chiar tine la fata respectiva inseamna ca tu nu ai avut nimic de pierdut, ca nu te merita cu adevarat. Oricare ar fi deznodamantul ai incredere in tine, observ ca ai in jur de 15-17 ani, deci viata nu se termina la el. Vei mai da peste zeci de baieti!

Bafta oricum si vorbeste cu el, cel mai important lucru! Pa-pa.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

N-ai ce sa faci, data aviatoare lasa-te usor. Sunt 10 la rand in spatele tau daca tu nu esti accesibila o va lua pe urmatoarea si tot asa. Asa fac toti baietii, nu numai ''el''

| xAlessia a răspuns:

Buna! Pai lucrurile sunt foarte clare el chiar te place, dar cred ca i-a fost frica de un refuz sau sa strice prietenia dintre voi doi, el vrea sa te faca geloasa sa iti arate cum ar venii ce ai pierdut. Vorbește cu el si ai sa vezi ca o sa fie bine daca chiar tii mult la el intreaba-l tu de o posibila relație nu contează ca are prietena sa vezi cum reactioneza de preferabil ar fi sa ii spui tot ce simți fata in fata ca sa vezi mimica fetei. Multa bafta iti doresc si ai încredere in tine ca o sa fie bine! :*