| Anonime a întrebat:

Hei, am 20 de ani si sunt cu iubitul meu de 7 luni. El e primul meu prieten, eu fiind virgina. Pe la 4 luni a inceput sa mi puna mana pe sani, desi inital nu l am lasat dar pur si simplu stateam in pat si a pus capul la pieptul meu si s a cuibarit acolo si a inceput sa mi-i pupe si n am putut sa l mei dezlipesclaughing, apoi s a ajuns ca de curand sa ma sarute..jos. La inceput mi era teama si super-super scarba si ma zbateam sa nu l las dar cand l am simtit a fost o senzatie placuta, care pur si simplu m a tranchilizat.
Eu nu am ramas niciodata peste noapte la el si mi a reprosat asta, dar mie mi e cam teama. Mi a spus ca niciodata nu ar face ceva impotriva vointei mele si ca vrea doar sa doarma cu mine si sa se trezeasca dimineata cu mine in brate.
Oare e mult 7 luni? Eu stiu ca am o varsta, si ca multe fete la 20 de ani sunt...foarte experimentate, dar mi e cam teama sa fac dragoste cu el. Cred ca ma iubeste destul de mult, a renuntat la fumat pentru mine si la alte chestii. Aaa..si l am intrebat de ce mi-a facut oral, asteapta acelasi lucru de la mine sau mai mult? Stie ca mi se pare scarbos, iar el a zis ca nu are nicio problema pentru ca sunt pura si ca ii place si il excita la nebunie cand vede ca ma simt bine si ca nu asteapta sa ii fac si eu lui.
Mi e teama ca nu o sa ma mai poata astepta prea mult..Altii spun ca e bine sa astepti macar 1 an de relatie ca sa faci pasul asta..Nu stiu ce sa zic. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Esti deja majora si cred ca asteptatul asta, este doar o bariera imaginara in capusorul tau, cand de fapt, ar trebui sa te bucuri de aceasta placere!
7 luni de relatie poate insemna putin pentru unii, sau mult pentru altii, eu insami m-am casatorit dupa 6 luni... si au trecut 30 de ani de casatorie de atunci.
Deci, la 20 de ani, nu trebuie sa te iei la intrecere cu fetele experimentate, dar nici sa-ti infranezi niste nevoi sau dorinte trupesti.
Fii deschisa la minte si daca doresti sa faci dragoste, protejeaza-te cu prezervativ, este o metoda sigura si curata.
In ce priveste "oralul", nu-i nimic scarbos atata vreme cat omul cu care faci dragoste, este omul iubit si dorit din toata inima.
(Nu uita de iginea personala, f riguroasa in cazul asta).
Traim in 2016, oamenii vorbesc deschis despre sex, despre excitare si orga sme, orale sau fantezii sexuale, trebuie doar sa fii deschisa la minte si sa incerci sa le eliberezi de ochelarii de cal sau de educatia limitata pe care ai primit-o. Exista o doza de jena in fiecare, dar cand amandoi sunteti dezbracati si amandoi acceptati sa va atingeti, atata vreme cat nu va provocati dureri sau rani, nu vad nici un impediment in a va inhiba sau a refuza o placer, mai ales ca in final, constati ca ti-a produs bucurie.
Se pare ca barbatul de langa tine este un barbat destept! Putini stiu sa satisfaca o femeie cu adevarat!
In lumea reala, femeile nu prea stiu sau inteleg nici ce-I orgasmul, crezand ca, daca simt placere este o rusine, desi, multe casnicii se destrama din cauza acestei lipse de atentie sau satisfactie sexuala, la care si femeia are aceleasi drepturi sa se bucure, asa cum se bucura si barbatul.
Dar, cred ca subiectul asta poate fii dezbatut pe inca 10 pagini, idea este ca, barbatul ala nu face nimic rau sau deplasat, dimpotriva, cred ca este un barbat sensibil si care te iubeste mult.
Sfatul meu este: daca il iubesti si il doresti langa tine, relaxeaza-te si bucura-te de ceea ce primesti, iar tu vei daruii cand o sa simti, pentru ca, el se pare ca-I dispus sa astepte.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea timpul nu este o garantie, in viata nu exista garanti, e bine sa va cunoasteti corpul, sexul nu e doar penetrare vaginala sa stii asta, e bine sa-si faca 0ral si poate si tu, ca spun uni asta nu a garantat nimic nici lor, nu exista dovada ca fata x a asteptat un an si au mai apucat macar inca un an impreuna, cei drept 7 luni e ceva, dar repet sexul nu sta doar in penetrare vaginala, puteti descoperi kamasutra, va puteti masturba impreuna etc o relatie se baseaza pe multe lucruri nu doar pe sex dar repet garanti in viata nu exista, exista doar experiente atat cand gasim ceva mai bun plecam acolo

uite ceva pentru tine e in engleza

http://ray26tm.blogspot.ro/2016/05/the-complete-sex-guide-18.html

| TrăieşteClipa a răspuns:

O sa stii cand va sosi momentul.

| UnBroken2016 a răspuns:

Si daca trece inca 5 luni ce rezolvi? Crezi ca te va iubi mai mult? Ca va tine la tine mai mult? Ca nu inteleg prostia asta cu un an. Daca ai vazut deja incepetul si ti-a placut ai sa vezi ca si ce urmeaza e mult mai bine. Esti fata mare, ce mai astepti.

| Pool77 a răspuns:

Desigur,daca te lasa acolo atunci el ala misogin.
Nu e vorba de varsta, dar in cazul in care esti ferm convinsa ca te place si ca nu exista indoiala de faptul acesta de ce nu?
Oricum, se cam vede ca e primul tau prieten, altfel n-ai fi atat de stresata.
Lasa-l sa-si faca treaba, aveti o varsta si oricum daca vrea sta langa tine 2 ani si tot te lasa acolo dupa ce te-a facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 20 de ani? draguta stii cum e cu oferitul in dragoste? ti se pare scarbos? ce? corpul tau? propriul tau corp? iata lui nu i s-a parut scarbos, ba chiar se bucura ca ti-a placut.Fiindca ti-a placut nu? sa stii ca un barbat e mai curat pe penis decat pe maini,fiindca,cu mainile umbla toata ziua peste tot,cu bani,pe manere, pe lucruri, da mana cu altii, dar penisul sta cuminte in lenjerie curata, spalat fara nici o problema.Adica in situatii de igiena maxima, e placut chiar sa faci dragoste nu sa o freci inauntru si gata.

| Rozzovela a răspuns:

Cred ca esti unica care poate decide, adica tu il stii cel mai bine.Sinecra sa fiu nimeni nu te poate sfatui mai bine decit de exemplu o prietena, sau o persoana care il cunoaste.La-i descris ca fiind de treaba, deci de ce nu?

| Nicolee35 a răspuns:

Vrei sa-ti zic eu ceva? Daca tu nu vrei sa faci asta zii. Cand n-o sa mai astepte hormonii atunci esti pregatita. Daca atunci ti-a placut. Inseamna ca hormonii se misca prin tine. Ai sa vezi ca o sa fii pregatita intr-o zi...