| anonim_4396 a întrebat:

Hei buna. Saptamana trecuta am facut dragoste cu prietenul meu iar el a ejaculat afara, iar la cateva minute am luat anticonceptionale 2 zile...este vreo sansa sa fi ramas insarcinata? sad

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii ca anticonceptionalele se iau inainte de sex, pe perioada unei luni intregi, la ore fixe si la recomandarea medicului nu?

| sofisis a răspuns:

Nu vad legatura AC-urilor cu ce ai spus tu aici.
Sau ai impresia ca sunt post-coitus?
In general AC-urile isi fac efect cam in a 7-8 a zi.Asa ca nu inteleg de ce ai luat 2 zile anticonceptionale.
Cat despre riscul de sarcina, avand in vedere ca barbatii elimina acel lichid pre-ejaculator pe care ei nu il simt si care contine spermatozoizi...riscuri exista, logic.
Ba chiar sunt unii care elimina si mici cantitati de sperma inaintea ejacularii.

| Andryez a răspuns:

Simplu: un test de sarcina ar evidentia totul, se gaseste la orice farmacie si nu e foarte costisitorwinking SUCCES