| JacksonPlimouth a întrebat:

Hei cum e să un tată care te iubeste. Al meu e rău, alcoolist ....Nu știu ce e ăla tată.

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Imi pare rau ca ai un astfel de tata. Nu are scuze pentru atitudinea lui, dar poate este supărat de situația în care se află și e nefericit. Poate te poti apropia de el când e treaz și poate îl poti ajuta împreună cu ceilalți membri ai familiei. Aplica principiu tot ce vreti sa va facă vouă oamenii faceți-le și voi la fel.

| Elena9328 a răspuns:

Indiferent cum e,este tatăl tău.Și al meu este la fel, însă nu noi judecăm, nu avem acest drept. Toate se vor așeza cu timpul, tot ceea ce trebuie sa faci, este sa nu devii că el când vei avea și tu o familie. Învață să distingi binele de rău și nu te mai necăji. Pentru fiecare e pregătit ceva. Și că să avem o viață demnă, fara greșeli și că sa devenim oameni puternici, Dumnezeu ne pune la fel și fel de încercări. Omului îi dă cât poate duce. Iar tu poți mult mai mult decât atât, tu ești schimbarea.Tu îi poți arăta că nu i bine.

| LittleBugsBunny a răspuns:

Cred ca te intrec in cursa cel mai rau, idiot samd tata cat despre mama same *** trebuie sa vezi ca singuru pe care trebuie sa te bazezi esti tu pentru ca doar tie o sa iti pese de tine indiferent de circumstante si doar tu nu o sa te judeci pentru ca doar tu o sa te intelegi mereu in totalitate

| gab0ru a răspuns:

Ai alt tata care este sus in ceruri si ne iubeste pe toti happy!

| PuntIle a răspuns:

Jack nu stiu si al meu e la fel poate asa sunt toti, da l in *** macar mama sa ai, a mea e si mama si tata. asta e