| Astridmee a întrebat:

Hei hei.
cum fac pe cineva să aibă încredere în mine? Adică, nu sunt genul de persoană care trădează și etc
Dar cum arăt cuiva că poate avea încredere în mine?
Știu că persoana respectivă are o problemă. :\
Da, persoana respectivă mi-e dragă, și vreau s-o ajut.

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Asta nu se face prin vorbe, ci prin fapte si comportament. Nu se face nici aplicand vreo stratagema sau vreun plan. Daca nu vine de la sine, nu vine deloc. Deci, conteaza ce esti tu cu adevarat. Daca esti om de incredere, se va vedea asta in mod natural. Orice incercare de a parea de incredere va esua.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul de cand se naste e supus a dezamagi pe alti, desi si tu vei dezamagi pe alti

| Inceputul a răspuns:

Ca o persoana sa aiba incredere in tine este nevoie de timp. Si nu trebuie sa faci pe cineva sa aiba incredere in tine, asta vine de la sine. Ca cineva sa aiba incredere in tine este nevoie sa te cunoasca foarte bine. Asta e ceva ce ar trebui sa inveti de la viata si din propriile greseli.