| DeliaMaria123 a întrebat:

Hei, ma simt atat de singura. tatal meu e mort si mama are un iubit nou, ma ignora mereu, si daca ii zic, sare repede cu gura si zice ca nu e adevarat, si din astea, pur si simplu nu mai rezist sad nimanui nu-i pasa de mine..prietena mea cea mai buna se crede cea mai frumoasa, si sta cu mine doar cand nu are cu cine si imi face faze, ea are altii prieteni dar eu in schimb nu am pe nimeni, nu stiu ce ar trebui sa mai fac dar stiu ca nu mai pot rezista mult asa...

7 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Mama ta te iubeste. Incearca sa vorbesti cu ea.

| AliGab a răspuns:

Hei...te poti simti singura si cand celorlalti le pasa de tine. Crede-ma, stiu ce spun. Sau te poti simti implinita cand toata umea te ignora. Dar de obicei aceasta stare este pentru ca tie nu iti place ceva la tine. Tu ar trebui sa descoperi ce anume. Nu stiu daca mama ta te ignora sau pur si simplu este doar impresia ta, dar un lucru iti pot spune...ca mama ta te iubeste chiar daca nu stie/poate sa comunica cu tine asa cum ti ai dori tu. Este doar o perioada prin care treci si tu, ca si multi alti oameni de altfel. Poti incerca sa iti faci si alti prieteni in afara de prietena ta cea mai buna. Actiunile de voluntariat (daca esti intr-un oras care sa iti permita aceasta activitate) te poate ajuta sa egi prietenii puternice si de durata. Incearca sa iesi si tu la mare/munte cu colegii daca iti permiti, iar daca nu sa iti cauti o activitate pe timp de vara, in vacante: poate chiar un job temporar. Iesi din casa, priveste soarele, du-te in drumetii, gaseste activitati de tot felul in care stii ca poti lega prietenii. Ai in fata o vita intreaga, e pacat sa nu te bucuri de ea. Te pup si succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi au trecut prin asta. Crede-ma eu am ambii parinti si ma ignora am ajuns sa joc jocuri metine sa bag aiurea banii in ele sa mă iau in gura la nervi cu toti si nu mi-a fost de folos. Pana la urma mi-am facut un iubit e singurul care ma poate intelege. E greu sa fii singur dar încearcă sa treci peste, fa durerea in plăcere si imposibilul in posibil. Baftă.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Stiu cum e sa fi singura...o sa-si dea seama mama ta mai incolo...dar trebuie sa mergi mai departe singura, lumea e rea, indifferent ca-ti e parinte sau prieten, trebuie sa mergi singura inainte ca doar tu contezi:*ai grija de tine

| Robi1444 a răspuns:

Te-as consola eu. dar nu se poate.

| InVPent a răspuns:

Știu cum e... Am avut și eu o perioadă de genul. Simți că nu te vrea nimeni, corect? Încearcă să uiți totul și fă ceva ce îți place... Din fericire și din păcate toată viața mea am jucat jocuri. Din fericire asta m-a ajutat să trec peste.
Din păcate sunt cam obsedat. sad
Încearcă sa îți găsești sprijinul in altceva/cineva. La un moment dat își vor da cu toții seama ce au pierdut! CAPUL SUS! EI NU TE MERITĂ!

ƬƧƲƝƛƳƠƧӇƖ

| Cristina_Andreea_1996_RE0v a răspuns:

Dă-mi mesaj