| IAmSoDifferent a întrebat:

Hei. peste 3 zile este ziua iubitului celei mai bune prietene si ma intreba ce sa-i faca cadou asa ca am gandit si i-am spus ca ar putea sa ii faca un caiet cu toate intamplarile si cu tot ce ii place la el. dar dati`mi idei ce ar mai putea scrie, desena si cum. Multumesc! Funda pentru cele mai muuuuuulte idei

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Nu imi place odeea cu caietul, cu desene etc e prea de pusti de clasa intai. mai bine sa-i faca un album cu poze de la inceputul relatiiei lor si pana in prezent si sa-i confectioneze manual o felicitare draguta, in care sa-i scrie cateva vorbe din inima, ca il iubeste si e foarte important in viata ei si sa-i ureze la multi ani. Ar putea, pe langa acestea, sa-i ia si un lucru mai "material" ca sa ma exprim asa, cum ar fi o cutoe de bomboane fine de ciociolata plus un un ceas de mana elegant/parfumul lui preferat/ceva de imbracat(tricou, camasa, cravata, pulover, fular)/o bratara din argint sau un lantisor din argint cu initiala lui/o carte din genul pe care le citeste el/o colectie de CD-uri cu muzica lui preferata/o sticla de whiski sau coniac sau sampanie daca e major baiatul sau orice lucru care crede ca i-ar placea, care are legatura cu hobbyurile si preocuparile lui sau pe care stie ca si l-ar dori. ar fi frumos sa-i faca si prajitura lui preferata sau sa-i comande un tort delicios, pe care sa-i scrie: "la multi ani,, angrynumele lui)! Te iubesc!". la multi ani iubitului prietenei tale!

1 răspuns:
| tuGatita a răspuns:

Are 12 ani ca sa ii faca asa ceva? daca baiatul e un pampalau ar merge.dar totusi, sa ii desenezi? mai bine i-ar face un tricou personalizat cu o poza sau cu un mesaj dragut.ori un puzzle cu poza lor. ar costa maxim 50 de lei. eu am dat 35 pe un tricou. caietul ala i l-ar putea face pur si simplu, dar nu de ziua lui. e zi de nastere ce naiba. poate vrea si el un cadou o atentie ceva, nu un caiet.