| anonim_4396 a întrebat:

Am mare nevoie de un raspuns... tatal meu e plecat de 3 ani in strainatate dar vine acasa de Craciun si vara... mama si-a gasit pe alt cineva...acum e venit acasa tatal meu... cum as putea sa o impac pe mama cu tata? (Ei de cam cearta si pe mine ma distrug certurile astea)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa-i impaci daca ei nu vor sa fie impreuna!
Din pacate, pentru ei este mai bine sa se desparta daca nu se mai iubesc sau au aparut alte persoane in viata lor! Au si ei dreptul la fericire, iar tu, poti fii fericita cu mama sau cu tata(dupa divort), fara sa-i ai in casa pe amandoi, certandu-se si injrandu-se non stop.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu ai puterea si nici competenta sa faci nimic. Ei sunt singurii care vor rezolva cumva situatia.

| Printesa10TM a răspuns:

Fa-le o surpriza! O cina doar pentru ei sau mergwti undeva toti trei.

| ambicio a răspuns:

Trebuie sa te gândești la fericirea lor, lasă-i sa își rezolve singuri problemele.