| DmAntonia a întrebat:

am o problema si trebuie sa apelez la voi...
Am un prieten, e mai mic cu un an decat mine pe care l-a placut acum aproximativ un an cea mai buna prietena a mea [ acum are 15 ani, la fel ca mine] de pe vremea aia. El nu, dar prin decembrie am inceput sa vorbesc cu el, il placeam putin, dar nu destul cat sa intru intr-o relatie cu el pentru ca tineam la alta persoana, deci cand ma intreba daca vreau sa fim impreuna evitam intrebarea. Intre timp eu m-am certat foarte rau cu cea care il placuse, sa ii spunem Ana, si el a inceput sa o placa pe ea, dupa ce l-am refuzat eu. Si mie nu imi convenea. asta fiind prin ianuarie. Acum m-am impacat cu Ana, si automat si cu el. EL tot o iubeste si ea nu il place... Si de cand m-am impacat cu el, e foarte suparat, astazi a cazut la fotbal si si-a rupt piciorul, si am intercat tot ce mi-a venit prin minte sa il fac sa se inveseleasca, dar nu imi iese. El nu vrea sa renunte la ea, chiar daca stie ca ea e incapatanata si nu vor fi niciodata impreuna. Acum cateva zile mi-am dat seama ca starea lui de spirit o influenteaza pe a mea, eu tinand foarte mult la el [ca la un prieten.(cred).]. Ok, deci aici este intrebarea : cum pot sa il fac sa se inveseleasca? [p.s : sa il fac sa iasa din casa nu pot pentru ca are probleme cu piciorul]; NU O SA RENUNT PANA NU IL INVESELESC!
Multumesc daca ati citit pana aici, funda celui mai bun raspuns, iar celorlalte voturi.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca te obosesti degeaba sa il inveselesti, din cate am inteles mai tare il stresezi

| DmAntonia explică:

@mona, nu chiar. suntem prieteni foarte buni şi vorbim mereu, numai că atunci când îl văd aşa trist mi se rupe inima.