| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU am si eu o dilema...am 21 de ani m-am angajat de o luna jumate intr-o fabrica unde se lucra la banda.Deoarece nu am facut fata m-a mutat in alta parte unde e cel mai usor ...ideea e ca mi-a facut contractul pe 3 luni si presimt ca nu-mi va prelungi asa ca as vrea sa plec si nu stiu ce sa fac, mai mult stau de ochii parintilor ca e cam greu sa gasesti un loc de munca.Simt ca nu mi-e locul aici si nu-mi place.Le-as zice la ai me ca m-au dat ei afara ca nu ma prea descurcam...nu stiu ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ai incredere in tine,si eu am fost in situatia ta sincer credeam ca pica universul pe mine si totusi am realizat ca exista alte optiuni am inceput prin a ma folosi de ceea ce imi place si ceea ce stiu, a fost un pas cand am reusit, sfatul meu e nu renunta sa speri inca esti viu, sanatos, fi relativ, nu stiu unde stai dar poate gasesti ceva mai bun sincer

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stai si daca te da afara asta e, cauti in alta parte

| neutrino a răspuns:

Poti sa le zici asta linistit, pentru ca in curand acesta va fi adevarul.

| SkyPilot a răspuns:

Asteapta acele 3 luni si fa treaba cat mai buna. Se poate ca in alta parte sa ti se ceara referinte.