| TraficantDeTurtaDulce a întrebat:

Hei TPUsad. Azi sunt foarte trista.Mami zicea ca-mi ia un catel. Dar tati nu stia.Si acum ca i-a zis tati nu e de acord.Si mi-l doream foarte mult.Am mai avut 3. dar rodeau. faceau in casa.si alea aleasad. si de aia.Si ma deranjeaza faptul ca mama e foarte atent cu fratele meu si cu mine nu... Iar el are 21 de ani.Acu cateva zile ii sa facut rau fratelui meu si imd mami: "Vai dragule.Sa te duc la un doctor? Iti fac un ceai?". iar pe mine nici nu ma asculta cand ii zic ca ma dor foarte tare oasele.sau capu.Plaang in fiecare zisad. si am incercat sa-i spun. dar spune ca vorbesc prostii.Si appsad. am 13 anisad.
1) Cum ii conving sa-mi ia catelusul p care mi-l doresc?
2) Va rog sa imi dati niste idei despre cum s-o fac p mama sa inteleaga ce simtsad. gen: "Fugi de acasa."."Yo stiu. Ia niste pastile si lesinatongue'
Funa

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Vorbeste cu fratele taw sa te ajute si el ca poate si lui ii plac catelushihappy
si daca mama ta nu te crede ia-ti hainele si spune-i ca pleic de acaasa

| Maariiaa a răspuns:

1.Spune-le părinților că îți dorești foarte mult un cățeluș și că tu singură vei avea responsabilitatea să îl hrănești,să îl speli, să cureți după el și să îl scoți zilnic afară. Dacă spui că sunt așa cu tine nu cred că vei reuși. Dar încearcă, nu ai nimic de pierdut.
2. Discută împreună cu mama ta și fratele tău. Poate este doar impresia ta,că mama ta îi acordă atenție numai fratelui tău. Nu există un leac, decât să discuți cu mama și fratele tău, să lămuriți totul.

Numai bine.

| Tinutsa a răspuns:

1) Vorbeste cu fratele tau si roaga'l sa intervina pentru tine sa ii convinga sa iti i'a catelusul
2) Stai intr'o zi de vorba cu mama ta si spune'i ca prin comportamentul ei fata de fratele tau tu intelegi ca ea il iubeste mai mult pe el, sau ceva de genu...
Sper ca te'am ajutat :*. Funda?batting eyelashes