| anonim_4396 a întrebat:

Dau Funda happy... Am un catel, Yorkshire Terrier Toy, primit de la tatal meu, (parintii mei s-au despartit), are 11 luni, foarte dragut, timp de 9 luni totul a fost perfect, dar acum mama vrea sa scapam de el: crede ca s-ar putea sa ne imbolnavim de la el pentru. ca noi il tinem la apartament, ca o trezeste pe mami la ora 5 dimineata etc., si vrea sal ducem la tatal meu si sa-l lasam acolo, dar problema este ca tati este plecat cate 2 zile de acasa si catelul nu poate sta singur acasa. Mi-e foarte mila si nu vreau sal dau... Ce sa fac? Cum sa o conving sa nu-l dea?

Răspuns Câştigător
| ASimpleUser a răspuns:

Convingeo intr-un fel sau altul pe mama ta ca nu puteti lua nici o boala de la catel si spune-i ca tatal tau este plecat doua zile si catelul va sta singur si o convingi tu intr-un fel sau altul ca atunci cand tatal tau este plecat cainele sa stea la voi... bafta!

fundita please!

4 răspunsuri:
| lallalle a răspuns:

Spune-i ca te-ai atasat foarte mult de el si ca nu vrei sa il dai. Daca nu reusesti sa o convingi...doneaza-l cuiva care este dispus sa-l ingrijeasca.

| BlackCatGirl a răspuns:

Pai ai putea sa ii spui ca daca ea (mama ta )va raci se va imbolnavi etc. o sa o duci la spital si o sa o lasi acolo sa vada si ea cum e.Sau daca nu vrei sa spui asta roaga pe cineva din jur sa il tina la el si tu il vei vizita (pe caine) happy Bafta

| ciupercamica a răspuns:

Pai ii explici asa: "Mai mama, acum ti-ai gasit sa scapi de el? Mi-e f drag...ce pot sa fac sa te conving? Haide-ti sa-l mai lasam! INSIST! TE ROOOOOG! Daca nu ma lasi sa il tin ma mut la tata!

Cred ca va mergewinking

| Dominika_Domi_1983 a răspuns:

Promite-i mamei tale ca vei face orice ca sa puteti pastra catelul si te-ai atasat atat de tare de el incat ti s-ar rupe inima sa-l dai...credema mergewinking