| Răzvan_1272 a întrebat:

Când spuneţi "mama", care e primul lucru care vă trece prin minte?

Răspuns Câştigător
| morena a răspuns:

Sacrificiul si iubire fara limite! Multi nu-i inteleg rostul(rolul), decat atunci cand la randul lor vor deveni parinti! Pana atunci(am vz raspunsurile)prin inconstienta unora, vai de ei, multi ar trebui sa se abtina de a raspunde la frumoasa ta intrebare! MAMA- abia cand nu o mai ai i-ti, dai seama cat de mult conteaza sa ai o mama! Eu am pierdut-o cand am avut 19ani-si te asigur ca numai cuvantul MAMA pentru mine doare! As da 10 ani din viata pentru 5 minute sa o am din nou langa mine! Dar stiu ca nu se poate! Te sfatuiesc sa o apreciezi cat mai poti!

24 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Imaginea mamei, pur si simplu.
Dar imi vine in minte, nu stiu de ce, imaginea unui copil in bratele mamei care rosteste pentru prima data acel cuvant sfant

| Cσσкiє a răspuns:

Bunătate. happy

| erik a răspuns:

Tata.

| asdfqw a răspuns:

Fiinta pe care o iubesc cel mai mult pe lume si careia o sa ii fiu recunoscatoare toata viata happy

| geoox550 a răspuns:

La mama.fiinta care m-a creeat.
:*:*

| alexaaa a răspuns:

Hmmm. unii spun: pers care te-a adus pe lume, care te iubeste cel mai mult, care ar face orice pentru tine. dar eu, atunci cand aud cuv "mama", ma gandesc doar la femeia care m-a nascut, dar nu a facut ceea ce face o mama pentru fiul/fiica ei.papa:*

| Lxa a răspuns:

Dragoste.
Sărbători fericite!

| Wihaela a răspuns:

Parintele meu care m-a nascut si cel pe care il iubesc cel mai mult.nu ca pe tata nu l-as iubi, dar vezi tu eu sunt fata si sunt mai apropiata de mama. cel care e baiat, e mai apropiat de tatal sau.aici exista o mica diferenta.

| InoKo a răspuns:

O aripa protectoare sub a carei existenta ma simt in siguranta oricind. dar tu?

| Daviiiiiid a răspuns:

Eu cred ca ma gandesc la iubire:d...

| Bianca18 a răspuns:

Persoana cea mai importanta din viata mea, pe care o iubesc cel mai mult. cea care ma sprijina, cea cu care pot vorbi orice, care ma creste, cea care a fost si e mereu aici pentru mine, care mai imi reproseaza uneori anumite lucruri, cea care inca ma alinta 'ingeras', 'printesa' laughing Poate pare exagerat, dar pentru mine mama e minunata. Ma bucur ca e mandra de persoana care sunt, care am devenit, datorita ei.

| timeea7 a răspuns:

Cea mai minunata persoana din lume!:X

| amc a răspuns:

O femeielaughing)

| fryekid a răspuns:

Mi-e foame!

| Aditzaaaa a răspuns:

Cand spun"mama" primul lucru care imi trece prin cap este ca aud un cuvant pentru o fiinta minunata care mi-a dat viata si pe care o iubesc f. f. f. ff. moooolt de care ai nevoi mereu!

| A12NDRA a răspuns:

Pai pentru mine mama este un cuvat maret ca sa zic asa, daca nu ma aducea pe lumea nimeni nu ar fi stiut ca puteam fii.Nu as fi vazut niciodata lumea si tot ceea ce ne inconjoara acum.Chiar daca acum ne este destul de greu cu criza si toate lucrurile rele care se intampla, cel putin stiu ca voi trai atat cat sa am timp sa vad totul si sa fac ce imi doresc. Fara mama mea nu as fi putut niciodata scrie aceste randuri, iar acum le scriu din inima nu le copii de pe net, si oricum nu cred ca as gasi asa ceva pe net.

| mar2012 a răspuns:

Persoana care mi-a dat viata si pe care o iubesc cel mai mult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sincer multumesc lui Dumnezeu! happy
O seara faina in continuare si sarbatori fericite! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma gandesc la copilarie, amintiri, si mie foarte dor de mama mea, care e plecata in Grecia [ de fapt amandoi parinti ]. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Enervantbig grin.
Nu ma aflu in relatii prea bune cu mama, ma cam ignora si cand fac ceva care ii afecteaza cariera imediat sare cu gura pe mine.Bine ca e in alta tara.
Bafta`!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mmm m-am grabit cu raspunsul iarta-ma! In loc de "spuneti", am citit "sunteti" happy
Sa-ti raspund la ceea ce trebuia raspuns!
Cand spun mama, primul lucru care-mi trece prin minte este: "Vino acasa!" sad
O zi faina in continuare si sarbatori fericite!

| doinitza12 a răspuns:

Pai dragoste.
alint.
intelegere.

| shnel a răspuns:

O intreb ce avem de mancare
happy

| Beny_3119 a răspuns:

Pai fiinta care ma innascut...si pe care o iubesc foarte mult:X