| Asdffd a întrebat:

Hei.TPU. ce sa fac parintii nu ma lasa in mall sau in centru abia ma lasa pana in parcstraight face. ce sec! Varamea ii mai mare cu un an ca mine[13] si o lasastraight face! Si in excursii abia ma lasa.ca cica` is dezordonata si nu stiu cechatterbox. am colege care is mai dezordonate si le lasa:-l.Cred ca am cei mai naspa parintiwaiting!

8 răspunsuri:
| CreepyCrow a răspuns:

Spune-le sa te lase odata undeva si invita-i si pe ei, incearca sa te comporti frumos in acel loc ca sa-si dea seama ca esti responsabila.Mai fa ceva treaba prin casa.Invita-le si pe prietenele tale unde vrei sa mergi si spune-le parintilor ca sa te lase. Daca imi mai vin idei iti mai spunkiss

| Tiffany89 a răspuns:

Incearca sa le areti ca esti cuminte, ordonatabig grin si trebuia sa iei note bune la scoala.Sau poate nu stiu cu cine mergi.Prezintati prietena parintilor ca sa aiba mai multa incredere.
Succes:*

| ιяιηυк a răspuns:

Mda stiu cum te simtilaughing) si parinti mei sunt cat de cat la felstraight face am inceput sa discut cu ei.sa le zic ca si eu au avut o copilarie frumoasa si ca pe mine de ce nu ma lasa s`o am.imi spun ca imi vor binele.si ca sunt dezordonata sau chestii de genulaughing dar pana la urma ma lasaoh go onlaughing
Si eu am tot 13 ani si anul trecut nu ma lasau sa fac aproape nimic.rolling eyes.pana cand le-am raspuns si eu odata si de atunci am si eu voie sa fac mai multelaughing.big grin

In concluzie. discuta cu parintii tai sigur o sa inteleagahappy:*

| buburuza2 a răspuns:

Uite parintii mei ma lasa unde vreau cand vreau dar stii de ce? pentru ca nu au motive sa se ingrijoreze is un copil bun la scoala si ascultator asa le-am castigat euu voinnta de a ma lasa unde vreau si cand vreau happy dar binne ca nu mereu ma lasa depinde de moment | tot ce trebuie sa faci e sa te straduiestii sa invatii la scola sa ii ajutii prin casa sa vb cu ei si sa arati ca esti un copil bine crescut si sa ii faci mandriiwinking || uite si eu am 13 anii si anul trecut am luat premiul 1 si pentru asta miau luat un telefon scump un laptop si mau lasat toata vara unde am vrut :X ii ador dar au motive sa ma lase ...sau poate ai niste parinti mai conservatorii happy dar prin ajutor si multa iubire potii sa le castigi libertatea.:X | sper ca te-am ajutat cumvva happy | funditta?:X

| buburuza2 a răspuns:

Fundittabatting eyelashes?

| VINTZU a răspuns:

De fapt ai cei mai buni parinti pentru ca le pasa de siguranta ta si ei vreau ca sa fi o fata foarte descurcareata in viata.

| vidyalove a răspuns:

Spunele si lor asta.Vezi ce o sa zica.
Incearca sa fii mai ordonata.

| roxana_3474 a răspuns:

In primul rand incerca sa porti o discutie deschisa cu parinti tai si spune-le ce te nemultumeste. Trebuie sa le ispiri si tu incredere ca te poti descurta si ca nu mai esti atat de mica incat trebuie sa fii peste tot cu mama de manuta, conteaza si comportamentul tau.
Sper ca ti-am fost de folos big hug