| AnaMariaaa13 a întrebat:

Dati-mi va rog niste citate despre iubirea dintre frate si sora. Frate mai mare. Multumesc, dau funda.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iubirea dintre frate si sora vine din suflet. Nu cred sa fie citate pentru asa ceva.

| miolina a răspuns:

Iubirea dintre frate si sora : o iubire placuta care e vazuta de prieteni, parinti, rude, indiferent de gradul de rudenie. O iubire care contine doua elemente : parca doi norisori : unul alb - adevarul, celalalt rosu - apropierea dintre cei doi. O iubire care ii pune la incercare, in viata, ajutorul, fiecare pentru celalalt. O iubire pentru care trebuie sa te implici in viata celuilalt. O iubire in care vrei ca celalalt sa se simta bine, ma refer la sanatate. O iubire a fratelui mare cand vede ca sora lui nu are curaj sa-l cheme sa o ajute intr-o situatie neplacuta si el ii sare in ajutor. O iubire cand, unul dintre ei, e trist, suparat si celalalt ii vorbeste linistit, cu calm si rabdare, pentru ca totul sa revina la normal. Sau sa fie chemat/chemati parintele/parintii si sa rezolve situatia/situatiile.

| Ap_Gabriel_2001 a răspuns:

"Nimic nu e mai puternc a iubirea dintre frati"
Asta e singurul care mi.a venit in minte.
Succes!