| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.
Iubitul meu e din Ploiești și mâine vreau să mă duc la el cu trenul, cam cât credeți că mă costă?
E urgent

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Http://shorturl.at/mpqOS
te duci pe tren, apesi detalii, apoi vezi preturi, apoi selectezi cum vrei sa calatoresti, apoi calculeaza
un loc la clasa a doua costa 72.6 lei
daca numarul trenului e format din 5 cifre, atunci apartine unei firme private, in care conditiile sunt mai bune si pretul e la fel ca la ceilalti (dar e numai unul la 00:18 noaptea)... am mers cu asa ceva Arad-Bucuresti si pot sa iti spun ca MERITA;)

13 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Hmmm,te cheama cristi, si te duci la iubitu tau? ok, nu judecam, protejativa, in fine, ideea e ca mai bine te duci cu autobuzu decat cu trenu! ajungi mai repede. P.S nu bea nimic din tren de la nimeni sa nu te trezesti adormit fara telefon si bani!

| Criss569 a răspuns (pentru Liviu):

Sunt fată laughing

| Liviu a răspuns (pentru Criss569):

Daca eu ti-as spune ca is fata si ma cheama Liviu, ai crede? In fine, ideea e ca nu e ok sa te duci, chiar daca vrei ciocanel, iti gasesti in orasu tau pe unu sa te ciocaneasca.In cazu de fata daca ala te violeaza, tu clar nu ai ce sa spui, ca tu te-ai dus sa te violeze laughing

| darrio2007 a răspuns:

De unde sa stim noi daca nu spui de unde pleci?

| Criss569 a răspuns (pentru darrio2007):

Din Drobeta Turnu Severin

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai tu bani de asta. Stai acasa langa mami si tati.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E scump trenul din Baia Mare pana la Ploiești

| johnnny123 a răspuns:

N-ar fi mai bine să-ți vezi tu de clasa a 8-a decât să străbați jumătate de țară ca să-ți vezi "iubitul"? Ce fel de iubit mai e și ăla dacă locuiește la 350 de km distanță? În plus, copilașii de 14 ani nu au "iubiți", au doar gărgăuni în cap.

| ywar a răspuns:

Dupa aproape o saptamana, cred ca ai ajuns inapoi acasa! Asta daca nu s-a blocat in vreo gara, sau nu a te-a prins vremea urata.

| xerxes1 a răspuns:

Abia ai implinit 14 ani. poate o sa auzim de tine la stiri.

| Panamax a răspuns:

Sper ca nu l-ai cunoscut pe Internet.

| Demidol a răspuns:

1. Si tu de unde pleci? Din Sighet?
2. Oare nu ar trebui sa vina el la tine? Vezi cate nenorociri se intampla cu fetele care merg la baieti acasa.

| MC200 a răspuns:

Tu de unde ești?