| Swetlly122 a întrebat:

Ma simt foarte deprimata! Faza e ca la romana si logica pot lua 8 in bac fara meditatie, insa la matematica fac mediatie la un prof care are ia pe sedinta doar 25 de lei, problema este ca nu are rabdare de mine, eu i-am spus ca nu stiu nimic la matematica si el m-a luat din prima cu logaritmi. El tot spune ca nu mai vrea sa ma primeasca si eu ma milogesc de el si mai are si studenti multi si aceia sunt destepti, sta de ei, nu de mine care sunt 0. Vreau sa gasesc pe altcineva care are rabadrea necesara dar nu stiu cum, sunt dispusa sa vin pe jos de la scoala si sa trec printr-o hingherie ( asa e drumul) sau pot veni prin padure ca sa imi strang banutii necesari pentru meditatie, adica 50 de lei pe saptamana atat cat costa o sedinta. Vreau sa iau la mate dar mi se pare prea frumos pentru a fi adevarat, mi-e teama. Incurajari va rog

10 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Cauta un alt profesor si incearca sa lucrezi singura acasa. Si 50 de lei e ieftin...

| Swetlly122 explică (pentru aXy99):

Nu e daca esti sarac

| aXy99 a răspuns (pentru Swetlly122):

Mda, stiu ce zici, dar eu nu am gasit la 50 de lei nicaieri, am tot cautat si de abia am gasit la inceput de a 12-a la 60 de lei la matematica. La lb. romana m-am gandit sa ma meditez cateva luni in primavara si am gasit la 70 de lei I don't want to see

Ai putea sa te meditezi putin, cat sa intelegi materia, apoi sa lucrezi acasa. Decat sa dai 25 de lei pe saptamana 9 luni de zile si sa nu intelegi nimic, mai bine dai 50 de lei 4-5 luni si inveti ceva, apoi repeti acasa.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Facultatea m-a invatat ca daca vrei sa reusesti, n-ai nevoie decat de ambitie.
Netul e plin de tutoriale, foloseste-le.

| RobertMoon a răspuns:

Când eram de vârsta ta la simulare de bac am luat 3 și ceva, iar apoi am făcut meditații maxim 2 luni cu o profesoară tânără, ea nici măcar nu preda la liceu, ci la o generală, și din notele de 2-3 pe care reușeam să le iau până la urmă am luat aproape 6 în bac la matematică, iar la română și biologie peste 8, așa că găsește pe altcineva de la care să înțelegi și o să te descurci până la urmă. Tu mai ai mult timp până la bac, deci poți lua nota mult mai mare decât mine daca găsești persoana potrivită.

| Swetlly122 explică (pentru RobertMoon):

Super... Dar daca nu o gasesc?

| Panamax a răspuns:

Ai putea sa te inscrii la clasa 1-a si sa o iei de la zero.
Ana are 4 mere, etc.

| Raducons a răspuns:

Incearca sa inveti pe site-uri gratuite in care se predau matematica sau pe Youtube, iti recomand http://mate-online-pentru-toti.blogspot.com,poate te ajuta si e gratis, Tine te de treaba nu doar asa un pic, Si studiaza cam ce se da la bac, vezi cateva variante.Primul subiect e usor si poti lua 5 daca studiezi un pic.Nu te amagi singura daca profesorul nu isi dadea interesul faci degeaba meditatia, dai banii degeaba, traiesti cu impesia ca ai facut pregatire dar e inutila.Eu zic ca e ok proful asta din site incearca

| NYØ2002 a răspuns:

Si eu am facut pregatire 4 ani dar degeaba ca tot varza sunt la mate si tot corigent am ramas la Mate in fiecare an in generala.

| Swetlly122 explică (pentru NYØ2002):

Mai bine nu imi mai spuneai