| Swetlly122 a întrebat:

Tocmai am făcut dragoste cu un băiat și acum e mai rece distant și a fost prima oara și ma simt nașpa nașpa rău că am cedat și ca m-a văzut goala și eu ca l am văzut gol și am psihicul la pământ rău de tot. Am nevoie de cineva cu care sa vb și sa ma ajute sa trec peste eventual o fata care a trecut prin asta sa îmi zică ca e normal, dar și un băiat. Orice numai sa ma ajute sa trec peste va rog. Nu am pe nimeni altcineva cui sa-i zic

22 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă vrei să te vindeci sufletește dăruiește-ți sufletul Mântuitorului Hristos. Roagă-te/Îți dăruiesc Ție toată ființa mea, sufletul, trupul și te rog să mi le curățești cu sânele tău și să fii tu Stăpânul vieții mele.Își mărturisesc păcatul curviei cu care te-am întristat pe Tine și care că face să mă sunt așa de zdrobită. ( și alte lucruri care le ai pe conștiință. )îți mulțumesc că mă ierți și mă curățești cu sângele Tău. Mă iert și eu pe mine și iert și pe băiatul acela( spune numele) și declar ruptă legătura păcătoasă dintre noi. Pune înapoi în mine tot ce a luat din sufletul mei și în el ce a luat dela mine. Mă dedic să trăiesc conform poruncilor tale și să fac sex pe viitor doar cu viitorul meu soț. Ajut-mă să imi găsesc locul în familia, ta. Orice demon de curvie îți poruncesc să pleci de la mine în Numele lui Isus Hristos și să nu te mai întprci, eu îi aparțin lui Hristos.
Te în curajez să cintești Noil testament și Psalmii și să vorbești cu Dumnezeu ca și cu cea mai bună preitenă tot ce ai pe suflet.

| RAY a răspuns:

Esti din tm? Te scot din depresie instant.

| RAY a răspuns:

Un xanax si gata, nu vad ce nesimtire e in asta

| RAY a răspuns:

Dar tu care mai judecat anul trecut si ma jigneai cum era, alt moralist detectat

| RAY a răspuns:

Cine esti tu sa ma judeci? Dumnezeu nici nu ma cunosti, voi moralisti sunteti nimic, cunosc eu multi moralisti nu au realizat nimic in viata lor dar se uita la alti

| mihai69 a răspuns:

Ghinionul tău - să fugi după doi iepuri și să-l prinzi pe ăl mai idiot...
Din păcate, nu ești nici prima, nici ultima care trece prin asta. Cam așa se întâmplă când o faci fără să fii pe deplin pregătită și (mai ales) cu tipul nepotrivit (chiar dacă „înainte de" nu părea să fie astfel, dimpotrivă).
Capul sus, caută să zâmbești și să mergi mai departe - cu siguranță e o lecție (dură din păcate) dar care te va ajuta mult pe viitor să nu mai cazi așa ușor pradă poftelor altcuiva.

| mihai69 a răspuns:

@Ray, de ce ești nesimțit?!?

| mihai69 a răspuns:

@Ray - nu te judecam, și nimic din ce am scris atunci nu era o jignire - dimpotrivă, e purul adevăr și se poate verifica. Că tu ai simțit altfel, e deja altă poveste.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este ok, ce s-a intamplat s-a intampla. Nu trebuie sa iti faci griji acum, pentru ca nimic nu se poate schimba, ma refer la trecut.

Ai avut o experienta... mai putin placuta, sa zicem. Pe partea cu baiatul, poate reusiti sa va intelegeti si sa fie totul bine, eu asa sper si sigur asa o sa si fie, asta depinde de voi.

Pe partea cu psihicul, nu trebuie sa iti faci griji. S-a intamplat, asta nu schimba nimic, nu esti altfel, esti tot tu, aceeasi persoana, la fel de puternica, poate chiar mai puternica.

Nu este capat de lume, timpul o sa le rezolve pe toate. Cauta in tine, de ce iti faci griji acum? Care este problema? Crezi ca o sa te vada lumea altfel? Baiatul o sa te vada altfel? Conteaza conceptia ta despre tine, nu altele, deci nu te lega de acel baiat, da-l incolo momentan. Daca sa zicem... nu ar mai exista nimeni pe lumea asta, ti-ai mai face griji acum? Cum te-ai simti?

Descarca-te, vorbeste si comunica, ia-ti gandul de la cele intamplate, indiferent daca o sa ramai cu baiatul respectiv sau nu, tu tot o sa ai parte de fericire dupa, conteaza tu sa fii puternica si ferma pe pozitia in care esti acum.

Hai ca poti! Indiferent la ce te gandesti, poti sa scrii si o sa fim aici sa te ajutam ^_^

| Catrice a răspuns:

Asta e, treci la următorul.

| Andreeush a răspuns:

De cât timp sunteți împreună?

| SilentRain a răspuns:

Karma laughing
Vezi ce se intampla ca te-ai jucat cu 2 baiati, într-un final o sa ii pierzi pe amândoi

| Nemessys a răspuns:

Un psiholog.

| siriusblack98 a răspuns:

Tu nu esti aia care avea relatie cu doi barbati dintre care unul ca avea bani? Asta se numeste karma. rolling on the floor

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ma bucur ca te-a lasat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai fa, si gata îți trece. Fa un dus rece

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se intampla des asta, putem vorbi daca vrei.
poti sa iti schimbi tu modul de gandire, bucura-te ca tu l-ai vazut gol si ai fost cu el, si atat, fara alte asteptari.

| NarcisIfrim a răspuns:

Eu ti-am zis sa il iei pe ala mai sarac, tu batman, batman

| CosminFlo a răspuns:

Poate el asta a cautat?‍♂️, experiente neplacute se intampla... treci peste, nu ar trebui sa iti pese, daca te macina atat de tare gaseste o ocupatie, o carte, alergat ceva...

| Ștefaniq a răspuns:

Ai meritat-o.

| MissRebeca a răspuns:

Daca e de varsta cu tine, e rece si distant pentru ca se simte rusinat, poate crede ca partida nu a fost buna din cauza lui, si i-a scazut increderea de sine.
Daca e mai mare decat tine cu cativa ani, inseamna ca doar asta a cautat, sau poate are pe altcineva si nu mai vrea sa vb cu tine momentan. In orice caz, la orice fata se intampla, mai devreme sau mai tarziu, si crede-ma ca majoritatea nu raman cu baiatul cu care au facut-o prima oara. Nu e capat de lume, vezi-ti de drumul tau, dar vezi sa nu dai in extrema cealalta, sa te culci cu toti necunoscutii. Tine-ti o evidenta, seteaza-ti niste principii. Ai grija ca la 25 de ani, sa nu ai deja 5 pe lista. Primul ca primul, dar pe al doilea sa il alegi cu cap. Succes