| yomiky123 a întrebat:

Hei TPU... Vreau sa va marturisesc ceva, anul trecut am fost cea mai desteapta din clasa am avut media 10 dar in clasa la mine mai am o colega care daca afla ca eu am luat 10 si ea 9, 50 mama ei o bate o cearta o pedepseste, asa ea este o persoana pe care nu vrei sa o ai in preajma, e groaznica. Anul acesta acum trei zile am luat 10 si ea a luat 7 la mate a inceput sa planga a doua zi a venit la scoala si a inceput sa se planga in ora (noi cei mai bunu o cunosteam pe ea si stiam ca cere noote ca plange de geaba ca nu munceste doar ca profi ii pen 10 de geaba ) asa ca in ziua aceea a inceput sa planga din vina ei nu am facut 3 ore ca a plans ca o proasta toate orele apoi s.a plans la diriga si etc... A treia zi a venit la scoala a plans 3 ore nu deci era cu tot moralul la pamant dupa a treia ora a incept sa alege pe afara si sa tipe prin clasa asa infine. Dupa ziua urmatoare a venit la scoala schiopatand dar numai in preajma noastra si a profilor cand ma vede pe mine si pe fetele populare din scoala (fac parte din ele) vad o furie inabusita toata scoala vorbeste de ea toti o fac proasta etc. Acum ora de ora ne ia jum de ora ca toate profele sa vb cu ea. Ce ma enerveaza ma barfeste si ma injura pe la spate ce ar trebui sa o las sa comenteze sau sa o las sa vb singura. P.s : (daca afla masa :o taie, o omora, o distruge )

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu o privesti nici de sus, dar nici de jos.
Nu omul este dusmanul nostru. Exista un vrajmas care gaseste placere in a ruina trupul, mintea si inima omului; el gaseste o placere deoasebita in a-i aduce pe oameni in vrajmasie unii cu altii. Si se intampla lucrul acesta cand oamenii se smulg singuri din mana chiar a Aceluia care ii poate ajuta.
Te sfatuiesc sa o ajuti pe fata aceasta. Ea are probleme de comportament; si in aceasta cel mai mult a "ajutat-o" "mama" ei. Sfanta Scriptura vorbeste chiar de parinti care nu sunt vrednici sa fie pusi chiar printre cainii turmelor. Si parinti de felul acesta nu sunt putini. Aspru va fi judecata mama ei -dupa cum si ea isi judeca fiica.
Ajut-o pe acesta fata. Mergi la ea si sprijineste-i inima suferinda. Iti spun ca va fi ce-a mai frumoasa amintire de care iti vei aminti toata viata. Sa castigi inima unui suflet este cel mai frumos lucru pe care il poate face un om in viata. Sprijineste-te pe Dumnezeu si El te va sprijini.

| Danysan a răspuns:

Ce pot sa spun e ca vezi-ti de ale tale -Stai calma si nu o baga in seama -pentru ea astea conteaza -poate ca asa e.NU trebuie sa raspunzi si tu daca ea te vorbeste.Da dovada ca esti fata Desteapta cum spui!

| Gαηαmα a răspuns:

Esti proasta

| D4ny3l4 a răspuns:

Tu ca o fată deşteaptă ce zici că eşti, ar trebui să o laşi în pace.Sincer nu prea e vina ei, trebuie să o înţelegi şi pe ea că se poartă aşa pentru că nu are tocmai o relaţie bună cu mama ei.Ai putea în schimb să o întrebi dacă e bine, dacă ar vrea să vorbească cu tine, cu cineva..bine asta dacă tu vreihee hee sunt doar nişte sfaturi, tu alegi dacă vrei să le urmeziwinking