| mikyduta a întrebat:

Heii! Am si eu o problema. Am fost cu un baiat si ne.am certat pe te tema ca eu fumez si lui nu ii place. da stiu prostesc. eu inca tin foarte mult la el si 'cica' si el la mine. doar ca el nu ma crede ca inca il iubesc si intrebarea este cum as putea sa ii demonstrez?

10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Lasa-te de fumat.Este dizgratios si nesanatos.

| sofisis a răspuns:

Sincer urasc oamenii care fac din fumat o tragedie si un : daca nu lasi tigarile inseamna ca nu ma iubesti.
Nu cred ca ai de ce sa ii demonstrezi ceva. DACA te iubea te accepta asa cum esti. Cand te-a cunoscut fumai. E problema lui daca si-a inchipuit ceva ce nu este real. Daca nu iti accepta defectele, clar nu e pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-te de fumat.Fa un sacrificiu vizibil, ca el sa stie intr-adevar ca il iubesti! Si acuma ca tot veni vorba.Da-le naibii de tigari.Iti strici sanatatea pentru un viciu cumplit.

| Blamely a răspuns:

Renunta la fumat. Nimic nu spune mai mult in situatia asta. Desi eu l-as lasa in locul tau, daca chiar ar tine la tine ar accepta un viciu micut. Tu decizi

| Winchester308 a răspuns:

Tu vrei sa-i demonstrezi asta dar el o face? Ce face? Te certi cu el pentru ca-ti cere sa te lasi de fumat si tu vrei sa-i demonstrezi ca il iubesti cu toate ca el nu te accepta asa cum esti.Pana la urma de ce te-a mai acceptat ca iubita daca nu-i convine cum esti?
Inainte sa creada ca nu-l iubiesti sa se gandeasca daca te iubeste el pe tine.Si nu, stresarea unei persoane crezand ca ii faci bine cand ii faci de fapt rau nu este iubire.
...Ce tigari fumezi?

| adeluna a răspuns:

Intreaba-te ce tie tie mai important: falsul sentiment de a te simti cool si independeta fumand, sau sansa reala de a fi cu un om la care tii. Daca il alegi pe el, cere-ti scuze ca v-ati certat dintr-o prostie, spune-i ca stii ca se gandea la sanatatea si binele tau, si multumeste-i pentru ca te-a motivat sa faci o schimbare benefica.
In plus, sincer, e absolut scarbos sa saruti un fumator.

| NuMaCheamaNicicum a răspuns:

Lasa-te de fumat big grin
Sau macar fumeaza mai rar si nu in preajma lui...

| cobrista a răspuns:

Iti voi spune sincer acum daca te iubea cu adevarat nu accepta sa va despartiti dinr'un lucru atat de stupid. Nu trebuie sa ii demonstrezi ca il iubesti; nu ai gresit cu nimic ca sa te puna intr'o astfel de postura.Eu iti sugerez sa il ignori pentru o perioada si sa vezi daca te va cauta. In acest mod vei vedea daca tine cu adevarat la tine sau nu.

| RîciuAlexandra a răspuns:

Buna! Paii. Cred ca cel mai simplu ar fi sa-l intrebi pe el cum ar vrea sa-i demonstrezi ca-l iubesti. Iar el daca te-ar iubii cu adevarat, ar trebui sa accepte ca fumezi. Stii si tu. Se zice ca daca iubesti cu adevarat, accepti orice..Si in plus, acesta este un motiv prostesc pentru o cearta, cum ai spus si tu happy. Cred ca cel mai simplu ar fi sa-l intrebi pe el. Ar trebuii sa aiba incredere in sentimentele tale.

| RîciuAlexandra a răspuns:

Heyy! Uite punctul meu de vedere.
Chiar este un motiv prostesc, dupa cum ai spus si tu. Dar, el nu crede ca-l iubesti.
Paii. Inseamna ca el nu are incredere in sentimentele tale, si asta nu e ok.
Dar, cine stie ce asteptari are el. Cel mai bine, dupa parerea mea, este sa-l intrebi pe el cum vrei sa-i demonstrezi. Consider ca asa este cel mai bine. smug