| Aleeeeeeee a întrebat:

Ce mai faceti?

Am nevoie de un sfat si pentru ca stiu ca TPU da cele mai bune sfaturi am apelat din nou la voi.

Acum ceva timp m-am despartit de prietenul meu dar am ramas buni prieteni :d ne intelegem foarte bine, vorbim pe mess, la telefon din cand in cand. Weekend-ul trecut am vorbit cu el pe mess si am atins putin subiectul despartitrea. Am clarificat totul pana la urma si mi-a spus ca el ar mai vrea inca o dat [ nu chiar cuvintele astea dar din ce mi-a zis asta am inteles ]. Inca suntem foarte apropiati, doar ca la scoala nu prea vorbim doar din cand in cand si atunci ma strnge de maini si am observat ca ma tot priveste.

Peste cateva zile este ziua lui [ cu o zi dupa sf valentin ] si vreau sa-i trimit un mesaje sau sa-l sun si sa-i zic la multi ani. Inca il iubesc si, si el imi dovedeste ca inca tine la mine. Cum sa incep sa ating din nou subiectul impacarea?

FUNDA + voturi

9 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu va mai grabiti ca fata mare la maritat! Daca tu ai vrut sa va despartiti, spune-i acum ca vrei sa te impaci. Daca el a vrut, lasa-l pe el sa decida.Stii cum esti tu? Rau cu rau, dar mai rau fara de rau.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și cui aparține vina despărțirii?
Îl suni să-i urezi la mulți ani de ziua lui!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Ii zici ca vrei sa te impaci cu el direct fara rusine.

| Anca a răspuns:

Eu as regiza o situatie in care sa fiti voi 2 singuri intr-un loc, sau cel putin insotiti de prieteni care nu sunt atenti la ce faceti voi.
Si as incerca sa ma impac cu el, facand sa para ca a fost fara intentie si fara plan laughing
Adica, ne-am trezi pur si simplu sarutandu-se sau ceva in genul asta. Apoi. dupa ce s-ar ajunge aici, as deschide subiectul : NOI!

Prima data, trebuie sa-l atingi la sentimente, abia pe urma sa deschizi subiectul.

PS : Nu o sa fi invitata la ziua lui?! Acolo ai putea avea o buna sansa sa initiezi impacarea!

| Icsulets a răspuns:

Nu ai zis de ce v-ati despartit. daca zici ca tu inca il iubesti, iar el dovedeste ca tine la tine nu prea vad motivu` despartirii.big grin
Eu zic sa-i zici in fata ca vrei sa va impacatihappy mai ales ca ai zis ca si el arata ca vrea acelasi lucru si e greu de crezut ca vei primi un refuz...happy
Succes cu impacarea si... sa ne anunti si pe noi ce ai facuthee hee
Ceao!:wave
Ics.

| BuBu_6079 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa-i spui direct tu, dar totusi ar trebui sa -i dai de inteles ca daca ti-ar spune sa aveti din nou o relatie nu il vei refuza. Daca vrei sa-l ajutitonguemai suna-l tu sau mai adu-i aminte de ce frumos va era impreuna, poate se prinde si elbig grin

| mirunaana a răspuns:

Daca inca va iubiti nu inteleg de ce v-ati despartit?thinking eu v-as sfatui sa va impacati repede, pana nu o sa va para rau pentru ca vor interveni altii/altele.si atunci unul din voi va suferi clar cand celalalt isi va gasi o alta pereche

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bree lume, daca baiatul ti-a zis ca mai vrea o sansa de ce nu ai acceptat daca tot vrei si tu sa te impaci? vad ca esti cam nehotarita pe tine ai mare grija ca a doua despartire e mult mai amara decit prima, de ziua lui poti sa-i spui la multi ani si cadoul facut este o noua relatie intre voi, fi desteapta ca tara geme

| Karinna1 a răspuns:

Dupa cate ai zis el inca tine la tine happy nu mai ezita si impacate cu el.