| Aleeeeeeee a întrebat:

Cu ceva timp in urma, la inceputul scolii am cunoscut un baiat. De cand l-am vazut mi-a placut. La scoala nu prea vorbeam noi, dar dupa un timp el mi-a aflta id-ul [ de la fratele lui, care era coleg cu mine ]. Vorbeam ore in sirrr pe messenger, eram destul de apropiati. Pana la urma mi-a aflat si numarul de telefon ) si imi tot dadea beep-uri.

Dupa ce ne-am cunoscut mai bine, mi-am facut curaj si i-am zis ca-l plac... si pana la urma am fost impreuna o luna. Acum 3 luni ne-am despartit dintr-o prostie dar am ramas buni prieteni. Azi am vorbit din nou cu el pe messenger... si mi-a zis ca se gandeste la mine. Mi-a scris si,, pup ", i-am trimis si eu inapoi,, pup" ). Si m-a intrebat daca as vrea sa ne sarutam ca atunci cand ne-am sarutat prima oara [ sper ca ati inteles ]. L-am intrebat si eu si mi-a zis ca nu stie, daca vreau si eu. Am mai atins uneori subiectul,, impacarea " dar nu s-a intamplat nimic.

La scoala observ ca se uit la mine, azi nu mi-a dat pace o pauza intrega.

S-ai spun ca inca tin la el? ap. eu am aproape 14 ani, iar el 15.

1 răspuns:
| briana a răspuns:

Ca sa nu zica ca esti super indragostita de el si ca nu il poti inlocui mai tiner pe jar. Spune-i ca nu esti sigura ca vrei sa fiti iar iubiti si ca i mai bine in stadiul in care e prietenia voastra. Poti sa i spui ca nu vrei sa pierzi amicitia cu el si alte vrajeli de astea ca sa il las in ceata. Tinel o perioada de preferat 1/2 luni ac u decizi insa asa il faci sa te doreasca iar cand veti fi iar impreuna totul va fi mai pasional si mai intens pentru el. Si in timpul relatiei pastreaza o indiferenta si lasa-l pe el sa vina la tine ca sa pastrati flacara pasiunii.