| ExXify50 a întrebat:

Heii,de curand m-am certat cu cea mai buna prietena si si-a cerut scuze dar simt ca nu este indeajuns...simt ca a ramas o rana deschisa in sufletul meu, ce pot face ca sa scap de aceasta stare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Discuta sincer cu ea despre asta!happy
Daca nu o vei ierta, o poti pierde...
La urma urmei, a gresi e omenesc. Tu nu i-ai gresit niciodata? Niciodata?happy
Daca intr-adevar nu ai ranit-o niciodata, gandeste-te ca ai putea sa faci asta, fara intentie. O poti rani chiar prin faptul ca nu o ierti.
Da-i a doua sansa si incearca sa uiti de greseala ei! Spune-i ca e ultima pe care i-o dai. Daca merita sa aiba prietenia ta, va face tot posibilul sa o recastige si sa nu te mai raneasca!
Bafta! kiss

2 răspunsuri:
| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate si in acest caz. Nu stiu de ce v-ati certat dar oricum fiecare merita o a doua sansa. Daca tu crezi ca te-a ranit atat de mult incearca sa o uiti cred ca aceasta este singura varianta pentru a scapa de rana aceea desi cred ca totul se va rezolva cu timpul.winking

| biancha a răspuns:

Uite iti dau niste statusuri:

Un scuze nu inseamna nimic pentru mine..mai bine ofer`mi un cadouhappy

Poti sa iti ceri scuze pana cand vom muri nu este de ajunsi va trebui sa imi dai altceva!happy.

Orice scuze nu inseamna nimic pentru mine. va trebui altceva{niciodata nu te voi uita}