| Swetlly122 a întrebat:

Heii TPU! Daca de exemplu cineva are darul de a avea răbdare să caute în sh articole vestimentare foarte frumoase si de firma la un preț foarte mic, iar apoi sa le pună pe Olx la un preț mai măricel credeți că ar fi o mica afacere buna? Si mai credeti că s-ar găsi clienți?

4 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Aia le selecteaza si ei inainte, slabe sanse sa gasesti o cantitate destul de mare ca sa faci un mic business.

| SilentRain a răspuns:

Încearcă!

| Furnicuta000 a răspuns:

Nici in second nu gasesti haine la pret foarte mic. Eu am fost in toate si nu sunt cine stie ce firme. In lantul de magazine Monda din Bucuresti (Monda mi se pare magazinul sh cu cel mai bun raport calitate pret) cand se aduce marfa (o data pe luna) la prima ora sunt niste "afaceristi" din astia ca tine care nu stiu cum fac ca intra inaintea tuturor si pun mana pe toate hainele care par de la firme mai mari si nu ai loc de ei. In plus pretul in ziua aia e 99 lei pe kg deci daca iei un pulover platesti destul de mult. Eu in Monda ma mai duc cand e 40, 30 sau 10 lei kg si gasesc haine destul de bune (sunt si foarte multe haine urate, demodate si scamosate dar trebuie sa ai rabdare sa cauti), pe mine nu prea ma intereseaza ce marca e o haina cand o cumpar din sh, ci doar sa arate ca noua.
Mai e un si in Bucuresti unde sunt numai haine si accesorii de firma (e la Timpuri Noi, nu mai stiu cum se numeste, au si pagina de Facebook unde poti sa iti faci o idee) dar la fel se intampla. Chiar daca te duci la prima ora nu ai sanse sa prinzi nimic.
Chestia cu scotocitul in cautare de comori nu prea e adevarata, gasesti haine frumoase, aproape noi si impecabile dar nu firme mari. De firmele mari si scumpe au altii grija inaintea noastra laughing
Dar poti incerca cu haine gen Mohito, H&M, Zara etc. Insa nu stiu daca vei avea multi clienti si mare profit pentru ca deja e plin olx-ul cu astfel de haine.

Sigur ca nu numai in Bucuresti sunt magazine sh.

| Justme1997 a răspuns:

Presupun ca e posibil dar destul de dificil. Eu am gasit o fusta ca noua, am cautat-o pe net si costa 180 lei.